Ve váze do 55 kg nastoupil nemocí oslabený Tomáš Beran, který ovšem ze sebe vydal maximum a i s tímto handicapem naprosto kontroloval své zápasy cestou do finále, ve kterém nakonec podlehl soupeři tím nejmenším možným rozdílem, a to na jeden bod.

Tomáš obsadil 2. místo a potvrdil tím svou pozici v republikové špičce. V nejobsazenější váhové kategorii dorostenců do 66 kg se představili hned dva judisté JC Železo Hranice: Robert Trojnar a Petr Pírko.

Robert suverénně před časovým limitem vyhrál první tři utkání a došel až do semifinále, kde chvilkovým zaváháním dal příležitost soupeři, který se jí zhostil, Roberta porazil a postoupil místo něj do finále.

Petr se skvělým výkonem probojoval do čtvrtfinále, kde po intenzivním zápase podlehl následnému vítězi hmotnostní kategorie.

V opravných zápasech již ani jednou nezaváhal a o třetí místo se utkal se svým týmovým kolegou Robertem Trojnarem, který Petra ve vyrovnaném zápase porazil.

Robert obsadil 3. místo a získal bronzovou medaili a Petr si z mistrovství odváží cenné 5. místo.

V nejtěžší váze +90kg nastoupil David Hyvnar z partnerského oddílu Judo Židlochovice, který JC Železo Hranice reprezentuje v prestižní Dorostenecké lize.

David po vyrovnaných výkonech s jedním menším zaváháním obsadil 3. místo, stříbrná medaile mu unikla pouze o tři pomocné body. Posledním závodníkem na mistrovském turnaji byla Martina Jemelková, která získala velmi smolný los a po prvním prohraném zápase její soupeřka narazila na budoucí Mistryni České republiky z Plzně a proto ji do opravným zápasů již nevytáhla.

Dorostenci JC Železo Hranice potvrdili na Mistrovství České republiky skvělou formu před jejich dalším velkým turnajem, prestižní Dorosteneckou ligou, která se koná v neděli 24. listopadu v Ostravě. (la)