Na Českých akademických hrách reprezentovali hranický oddíl tři závodníci. Nejlépe se vedlo Robertu Trojnarovi, kterému se při jeho premiéře na této soutěži povedlo vybojovat první místo ve váze do jednaosmdesáti kilogramů pro Univerzitu Palackého.

Titul v této kategorii tak zůstává již třetí rok v držení hranických judistů, při poslední příležitosti ho totiž vybojoval Robertův sparing partner Šimon Skurka.

Ten letos startoval ve vyšší váhové kategorii, a to do devadesáti kilogramů za brněnské Vysoké učení technické. Skurkovi se podařilo zvítězit v prvních dvou zápasech, v semifinále však podlehl budoucímu vítězi kategorie, a nakonec tak vybojoval bronzovou medaili.

Posledním závodníkem startujícím v barvách Vysoké Školy Báňské byl Václav Jašek (Judo Závišice). Jašek bojoval v nejtěžší váhové kategorii nad sto kilogramů a po dvou vítězstvích a jedné prohře s budoucím mistrem bral stříbrnou medaili, čímž uzavřel kompletní sadu cenných kovů.

Vašut bronzový na Krakow Judo Open

Velice se dařilo i Dominiku Vašutovi, který reprezentoval nejenom Hranice, ale i Českou republiku na zahraničním turnaji v polském Krakově. Vašut zápasil v kategorii do jednaosmdesáti kilogramů, ve které s celkovou bilancí třech vyhraných zápasů a pouze jedné porážky vybojoval krásné třetí místo.

Adély Dostálová a Zdražilová (zleva) na MČR do 22 let v Plzni.
Hranické atletky měřily v Plzni síly s českou špičkou

Hranická želízka zazářila na Lízátkovém turnaji

Přímo medailové žně čekaly na nejmladší zástupce Železa, kteří se utkali na tatami v Uherském Brodě. Z Lízátkové ceny si Ondra Janíček odvezl zlatou medaili, Adam Plevák a Tadeáš Ondroušek si odvezli druhé místo a František Vávra s Terezkou Vřeskou vybojovali bronzovou medaili.

Září ve znamení náborů a ukázek juda

Poslední událostí v režii hranických závodníků byly ukázky juda v obchodním centru Galerie Přerov. Ne náhodou bylo zvoleno právě toto město, Přerov-Předmostí je totiž po Hranicích druhou největší judistickou základnou Železářů.

Hraničtí závodníci představili judo širokému obecenstvu a zájemci si mohli i ledacos vyzkoušet. Ukázky byly pořádány při příležitosti náboru nových členů, který sice běží celoročně, ale vrcholí právě se začátkem nového školního roku. Zájemci jsou zváni si judo vyzkoušet na tréninky, které jsou celé září zdarma.

Autor: Šimon Skurka