„Jako trenéři máme z Velké ceny Karviné velkou radost. A to nejenom z výsledků, ale především z kontinuálního vývoje našich svěřenců, kteří zápas od zápasu, turnaj od turnaje rostou a nasávají zkušenosti, které jsou schopni zúročit,“ hodnotí mezinárodní závody trenérské duo Jakub Horák a Adam Purgert.

Zlato pro Dornicu

První zlato pro Železáře ukořistil mladší žák Vojtěch Dornica, který v nejobsazenější váhové kategorii hladce prošel všemi zápasy, ve kterých své soupeře převyšoval jak judistickými technikami, tak i svým důvtipem.

Ve stejné kategorii do 50 kg se představil i o rok mladší Ondřej Janíček, který měl poměrně těžký los, kdy hned v prvním zápase narazil na slovenského závodníka Tepfera a pozdějšího držitele stříbrné medaile. Také v repasáži narazil na silou konkurenci a domů tak odjel s děleným sedmám místem.

První byli Vaculík i Štukovská

Dalším zlatem se blýskl v těžké váze Dominik Vaculík, který nemilosrdně vyházel všechny své soupeře na ippon a s přehledem si pohlídal každý svůj zápas.

Mnohem dramatičtější průběh turnajem zažila mladší žačka Martina Štukovská, která po úvodním bezproblémovém zápase narazila na svou rivalku Bártkovou a v prodloužení padla.

Nic však nebylo ztraceno, protože ze základní tabulky hranická bojovnice postoupila do play-off a probojovala se opět do finále, kde dostala druhou šanci sokyni Bártkovou udolat. Této příležitosti se Martina s vervou chopila a za bouřlivé podpory celého železného týmu, získala zasloužené zlato.

Podešva s Macháčkem bronz, Vaculíková stříbro

Bronzové medaile se podařilo ukořistit Markovi Podešvovi (do 55 kg) a Matějovi Macháčkovi (do 38 kg), kteří shodně po prvním vítězném utkání zaváhali v druhém kole. V opravách už ale nenechali nic náhodě a srdnatě se probojovali až k třetímu místu.

Jedinou hranickou zástupkyní starších žaček byla Michaela Vaculíková, která nastoupila ve čtyřech zápasech a s bilancí 3:1 brala zasloužené stříbro.

Zdroj: Judo Železo Hranice

Zdroj: Judo Železo Hranice