Turnaj byl poprvé nazván jako Memoriál Miroslava Franka, dlouholetého funkcionáře a trenéra hranického Cementu, který v loňském roce tragicky zahynul při cestě z tréninku.

Diváci mohli vidět výbornou ženskou házenou. Některé dámy, byť věkem nad 33 let, dodnes brázdí ligové soutěže v obou zemích.

„Ženská házená samozřejmě není tak tvrdá jako mužská, ale o to více se hrají různé kombinace s míčem a i pohled pro pány může být příjemnější," poznamenala s úsměvem Leona Černá, organizátorka turnaje a také trenérka mladých házenkářek, jejichž tým v této sezoně vzniká.

Na turnaji se neztratili ani oba domácí týmy.

Dámy Cementu postupně zvítězily nad Otrokovicemi, Vrútkami i Nitrou a staly se vítězkami kategorie žen.

„Právě výhra nad Nitrou nás nejvíce těší. Již více jak rok se utkáváme s Nitrou na různých turnajích, ale nikdy se nám nepodařilo zvítězit. Je to soupeř, který se nedá porážet, pouze porazit. Jsem ráda, že se nám to povedlo právě na domácí půdě," řekla Bohdana Částečková, pravé křídlo Hraničaček.

Cement se bil o prvenství  s "partnerským" Hlohovcem

Mužská kategorie přinesla souboje ve dvou skupinách, jejich vítězové se utkali ve finále o celkové prvenství. Paradoxně se pak ve finále utkali hráči domácího Cementu s týmem slovenského Hlohovce, partnerským městem Hranic.

Finálový zápas se nesl spíše v přátelské atmosféře. Zápas rozhodl tři sekundy před koncem hranický Libor Hrabal, trenér A-týmu, střelou ze střední spojky.

Myšlenkou pravidelného setkávání bývalých aktivních hráčů z Čech a Slovenska je nejen setkávání se na poli sportovním, nýbrž jde především o událost společenskou.

Na závěrečném večerním vyhodnocení předala ceny všem týmům starostka města Radka Ondriášová. Z jejích rukou převzali individuální ceny i nejlepší střelci a hráči z obou kategorií. Za zmínku stojí cena pro nejlepšího hráče turnaje, kterou získal brankář hranického týmu Rudolf Stružka. Další ze série turnajů se odehraje v březnu v Hlohovci. (sb)