Holky se střetly s Rožnovem a Horní Suchou a - i díky notné dávce štěstí v zápase se Suchou - neztratily ani bod.

FBC Lipník - Rožnov pod Radhoštěm 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Do branky se podruhé v životě postavila Alena Žočková. Oba zápasy ale zvládla s přehledem. Do Olomouce mimo ni přijelo 8 holek, ostatní byly skoleny nemocemi, které je přinutily zůstat v peřinách.

Lipník potvrdil, že se umí do startu třetin nahecovat, a tak byl vždy o krok napřed. V zápase si připsala 4 branky kapitánka Grufíková a 2 góly navrátilkyně Bakaiová.

Branky: Grufíková 4x, Bakaiová 2x

FBC Lipník - FbK Horní Suchá 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Horní Suchá byla rozhodně těžší oříšek než Rožnov, přesto šly holky z Lipníka do vedení rychle, když Slaninová po hezké individuální akci otevřela skóre. Postupem času ale Suchá srovnávala krok a rozhodně nebyla horším týmem. Ve druhé třetině pak Lipník určitě přehrávala. Vrcholem toho byl vyrovnávací gól, který soupeř vstřelil z nařízeného nájezdu.

Na poslední část se ale připravil Lipník opět výborně a hned po 16 sekundách vstřelila Grufíková vítězný gól. Do konce zápasu totiž už branka nepadla.

Branky: Slaninová, Grufíková

„Jsem rád, že jsme i v oslabené sestavě dokázali vytěžit z těchto zápasů maximum a stále tak můžeme směle myslet na vítězství v soutěži,“ nechal se slyšet trenér Petr Dadej. Lipník získal 6 bodů a je třetí. Nicméně oproti vedoucí Kopřivnici má dva zápasy k dobru. Další zápasy čekají ženy až příští rok, konkrétně 16.ledna v Ostravě.

(fbc)