V prvním utkání s Vršovicemi po vyrovnaném boji nakonec zvítězila Praha. Následně proti favoritovi z Hradce Králové opět Hraničtí nezískali ani bod. Pak Železo porazilo domácí Jablonec nad Nisou i Žižkov Praha, což znamenalo zisk bronzového kovu, který však má pro Hranice cenu zlata.

Deset judistů bojovalo na mezinárodním turnaji v Aténách. Domů si borci dovezli šest medailí a k tomu dvě pátá místa. Na stupeň nejvyšší vystoupala v kategorii juniorek Martina Jemelková, která své soupeřky porazila před časovým limitem. Stejně se vedlo i Davidovi Šatánkovi, který nepoznal chuť porážky a i on si veze domů zlato. Stříbra pak získala Marie Holčáková, prošla suverénně do finále, kdy chyba v proběhu finále znamenala zisk výborného stříbra. Stejný kov vybojoval i v kategorii seniorů Jan Mazan. Bronzové medaile přidali Tomáš Beran a Adam Jestřebský. Těsně pod stupni na 5. místě skončili ve svých vahách Jakub Horák a Lubomír Holčák.

V neděli do bojů na horké půdě zasáhlo družstvo mužů JC Železa Hranice, které nastupovalo v neúplné sestavě a možná i proto skončilo na nepopulární bramborové pozici. Sestava: 66 kg Jakub Horák a Tomáš Beran, 73 kg Lubomír Holčák, 81 kg Tomáš Ličman, 90 kg Ladislav Adámek a +90 kg neobsazeno. V těžké mezinárodní konkurenci se tým neztratil, bojoval jak pověstný český lev, ale výsledkem je zisk 4. místa.

Silně oslabený tým odjel na třetí kolo Moravské ligy do Brna. I přes absenci opor podal tým bojovný výkon, v sestavě 60 kg Čechák, 66 kg neobsazeno, 73 kg Jiří Holeček a Karel Kovář, 81 kg Michal Samko, 90 kg Artur Lukša, 100 kg Jan Dohnal a +100 neobsazeno. Do celkové tabulky si družstvo připsalo čtyři vítězství a pět porážek, z průběžného druhého místa klesl tým na 4. místo, ale zůstal v kontaktu o medaile. (mn)