Vyhrát se podařilo také mladším žákům a toto nově vzniklé družstvo si na podzim připsalo už třetí vítězství.

SM liga mužů

Dřevohostice - Žeravice 31:13 (16:6)

K utkání do Dřevohostic odjíždělo družstvo Žeravic s obavami a ty se potvrdily. Hráči měli na antuce problémy s pohybem i s míčem a držet krok s domácími dokázali pouze do 6. minuty. Poté domácí hráči šňůrou osmi branek rozhodli utkání a v poklidném tempu dokráčeli k vysokému vítězství.
Branky: Šťastný 4, Hoza a Simon 3, Hruška 2, Mrázek 1.

Žeravice - Přerov B 20:32 (11:16)

Avízované drama na konec podzimní části sezony 2009/2010 se nekonalo. Přerov vzal zápas hraný v hale v Předmostí plně do svých rukou a s výjimkou stavu 10:10 vedl v celém průběhu. Žeravickým nešlo upřít snahu. Jak už bylo zmíněno, přibližně ve dvacáté minutě první půle smazali tříbrankové vedení Přerova. Od tohoto momentu ale hosté zrychlili přechod, do přestávky šestkrát skórovali, a protože si Žeravice do poločasu připsaly pouze jedinou branku, odešly do kabin s pětibrankovým mankem. Naděje na zvrat vzala definitivně za své hned po změně stran, kdy Přerov navýšil vedení a zápas v pohodovém tempu kontroloval.
Branky: Ševčík 6, Šťastný 4, Hoza, Hruška a Simon 3, Zedek 1.

SM liga mladších žaček

Žeravice - Velká nad Veličkou 20:20 (9:8)

Napínavou podívanou přineslo závěrečné utkání mladších žaček, ve kterém se bojovalo o pořadí na čele tabulky. Domácí hráčky do zápasu vstoupily lépe a brzy šly do vedení. Nedokázaly si ale vytvořit výraznější vedení, přestože na to šance měly. Toho ve druhé polovině úvodního dějství soupeř využil a opakovaně srovnal skóre. V závěru domácí hráčky přece jen strhly vedení na svou stranu a do šaten šly s nejmenším možným náskokem. Po přestávce dokázaly Žeravice soupeři odskočit a vedení držely prakticky po celý druhý poločas. Hostující hráčky vyrovnaly pouze jednou, a to na konečných 20:20. Po závěrečném hvizdu děvčata mohla litovat neproměněných šancí, které je připravily o bod.
Branky: Kašpárková 8, M. Bajerová 7, Kosíková 3, H. Čecháková 2.

SM liga mladších žáků

Žeravice - Šumperk 18:7 (10:5)

Vydařeným zápasem se Šumperkem zakončili mladší žáci podzimní část historicky první sezony tohoto družstva. Zpočátku se oba celky oťukávaly, s přibývajícími minutami se začali více prosazovat domácí hráči, kteří postupně budovali své vedení. K vidění bylo několik pohledných akcí, které si zasloužily potlesk přítomných diváků. V poločase vedly Žeravice o 5 branek, a protože v dobrém výkonu pokračovaly i po přestávce, zaslouženě vybojovaly své třetí vítězství.
Branky: Padalík 6, Mader 5, Hromada 4, Plevák 2, Dopita 1.

Turnaj staršího minižactva

Sportovní hala v Žeravicích se v sobotu 31. října stala dějištěm turnaje staršího minižactva, kterého se zúčastnilo celkem šest družstev. Samozřejmě nechyběl ani domácí tým, který sice podal bojovný výkon, na většinu soupeřů to ale bylo málo. Po výsledcích 3:9 s Prostějovem, 9:4 s Litovlí, 10:13 se Zorou Olomouc, 5:9 s Velkou Bystřicí B a 7:16 s Velkou Bystřicí A obsadil konečné páté místo. Z vítězství se s plným bodovým ziskem radovala Velká Bystřice A.
Sestava a branky: P. Bajer 15, A. Velková 7, Soukupová 6, Chrudinová a Sprušil 2, B. Velková 1, D. Bajer.