Muži odehráli turnaj v Žeravicích, ženy ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Muži

Do zimního halového přeboru severomoravské oblasti mužů byla nasazena tři prvoligová a tři druholigová družstva.

V úvodním utkání turnaje si domácí hráči SK Žeravice nedokázali poradit se sousední Rokytnicí, které podlehli 6:8. Nepovedený vstup do turnaje si ale brzy vynahradili v zápase se Svinovem, který deklasovali 14:7.

Následně zdolali těsně Albrechtičky 9:8, a protože již také všichni jejich soupeři zaváhali, stále živili naději na celkové prvenství. Tato naděje se ale opět rozplynula po remíze 11:11 s celkem Staré Vsi nad Ondřejnicí.

O celkovém vítězi turnaje i pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovala poslední tři utkání. V nich nejprve Rokytnice dle očekávání zdolala Albrechtičky 5:4, Žeravice porazily Vítkovice 9:7 a Stará Ves n. O., které vítězství zaručovalo celkové prvenství, podlehla Svinovu 4:9.

Tyto výsledky přinesly shodný zisk sedmi bodů pro celky Žeravic, Rokytnice a Svinova a o konečném pořadí rozhodovala bilance vzájemných střetnutí těchto družstev.

Ta vyzněla nejlépe pro Rokytnici, druhé místo připadlo Žeravicím a třetí Svinovu. Zklamaná odjížděla čtvrtá Stará Ves n. O., páté Vítkovice a šesté Albrechtičky.

Branky Žeravic: Zvěřina 21, Furman 13, Zlámal 12, Rob 2.

K výkonům družstva SK Žeravice trenér Machač uvádí: „Turnaj naplno odhalil naše rezervy v obranné činnosti a citelně byla znát také absence brankáře Matušky.

Spokojen mohu být pouze s výkonem útoku, který v turnaji nastřílel nejvíce branek ze všech účastníků, byť také nehrál v kompletním složení.“

Ženy

V turnaji vedle prvoligové Studénky a Rokytnice startovala družstva oblastního přeboru z Chropyně, Vítkovic a Žeravic.

K překvapení všech si nejlépe počínaly ženy SK Žeravice, které turnajem prošly bez ztráty bodu po vítězstvích 10:9 s Rokytnicí, 17:15 s Chropyní, 13:7 s Vítkovicemi a 10:8 se Studénkou.

První místo je pro tento kolektiv pěkným úspěchem, cenné jsou zejména skalpy Studénky a Rokytnice. Ve vzájemném souboji těchto dvou celků uspěla Studénka a její vítězství 13:11 rozhodlo o pořadí na druhém a třetím místě.

Čtvrtá skončila Chropyně s dvobodovým ziskem a páté Vítkovice, které vybojovaly bod se Studénkou. Branky Žeravic: Bajerová 15, Jurečková 14, Rodeková 13, Machačová 5, Dobešová 3.

(zk)