„Je to už poněkolikáté v řadě, kdy nám utekl začátek. Doma nebo se slabšími soupeři se nám to třeba povedlo otočit, ale Karviná je kvalitní a zkušený mančaft. Tady už to nešlo,“ uvedl pro svazový web trenér Hranic Miroslav Bartoň.

Speciální bylo utkání pro Tomáše Mlotka. Spojka Cementu zamířila do současného týmu právě z Karviné.

„Je tam ještě větší motivace než obvykle. Je fakt, že jsme měli problém dát branku a ty, co jsme dali, byly spíše náhodné. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, museli jsme začít více běhat, abychom se přes tu obranu lépe prosazovali,“ prozradil Mlotek.

Hostům se ve druhém poločase v útoku dařilo přeci jen lépe. Přiblížili se až na rozdíl tří branek, to ale bylo ze strany Hranic maximum.

Cementu tak v tabulce extraligy patří sedmé místo. Ve středu Hraničtí zajíždí do Brna, kde v osmifinále Českého poháru vyzvou Maloměřice. Doma se představí v rámci 10. kola nejvyšší soutěže v sobotu od 10 hodin.

HCB Karviná - TJ Cement Hranice 29:24 (16:10)

Nejlepší střelci: Chudoba 8/4, Monczka 7/2, Užek 4, Solák 4 – Piwko 8/3, Brož 3, Mlotek 3. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 7/6 - 3/3. Vyloučení: 4 – 2. Diváci: 820.