Zubří totiž momentálně figuruje na druhém místě tabulky za vedoucí Duklou, zatímco hraničtí už klesli až na osmou pozici. Pokud by v Zubří vyhráli, mohli ještě bojovat o umístění v první šestce, teď už je ale jasné, že budou patřit spíše k favoritům spodní poloviny tabulky.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 33:24 (20:13)

Cementu se v úvodu jako tradičně nedařilo prostřelit soupeřovu obranu. První branka do sítě domácích tudíž padla až v 5. minutě zásluhou Doláka, který tím snížil na 3:1. V rozmezí desáté až patnácté minuty byla hra hodně zajímavá. Hranice nejprve proměnily sedmimetrový hod, což se jim v minulém zápase zrovna nedařilo. Mladičký Herda se o minutu později zasloužil o vyrovnání na 6:6 a vypadalo to, že hráči Zubří budou mít se svými hosty ještě plné ruce práce.

Cementáři dostávali v první půli poměrně často šance zahrát si přesilovku, mnohdy to ale byli zuberští, kteří skórovali z rychlých protiútoků. Stavu 17:10 na světelné tabuli se před přestávkou zalekl trenér Hrabal a reagoval na něj oddechovým časem. Jeho svěřencům ale nezbývalo nic jiného, než si odpočinout během přestávky se sedmibrankovým rozdílem za stavu 20:13. „Věděli jsme, že si to doma Zubří velmi dobře pohlídá a do zápasu jsme nevstoupili dobře. Dali jsme jim zbytečnou příležitost dostat se do vedení,“ komentoval úvod střetnutí hranický trenér Libor Hrabal.

I ve druhém poločase bojovali hraničtí hodně s Milanem Malinou v bráně Zubří. Vyzdvihnout by se měl ale i výkon jeho kolegy Orsága, který v poslední čtvrthodině inkasoval od Hranic jen pětkrát. V té době za stavu 30:20 už bylo prakticky jasné, kdo získá plnobodový zisk z dvacátého kola. Nutno podotknout, že se Cement do poslední chvíle nevzdal a před zraky šesti stovek diváků přidal ještě čtyři branky. „Zubří jako zkušený manšaft plně využívalo toho, že my jsme neproměňovali spoustu opravdu vyložených šancí. Pak už jsme zkoušeli všechno možné, pět gólů hned po přestávce nás trochu vyzdvihlo, ale zdaleka to nestačilo,“ doplnil Hrabal.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 10, Bechný 5, Stržínek 4

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 6/5, Dolák 5, Šíra 4, Čadra č

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5, vyloučení: 5 – 2, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 600

O povinném vítězství teď hovoří hraničtí házenkáři, mluví-li se o jejich příštím utkání s Kopřivnicí. To proběhne v hranické hale v neděli 18. března od 10.30 hodin. „Kopřivnice poslední dobou sehrála dobrá utkání, ale pro nás je to povinnost doma vyhrát a začít si tvořit náskok do her ve spodní šestce tabulky,“ uzavřel kouč Libor Hrabal.