Druhý díl bitvy o finále je na programu ve středu od 18 hodin v Hranicích. Ve druhém semifinále vykročili lépe házenkáři Karviné, kteří dokázali urvat vítězství na palubovce Dukly Praha.

ZUBŘÍ – HRANICE 34:27 (18:14)

Stav série: 1:0

Domácí nastoupili stejně jako ve čtvrtfinálové sérii bez zraněného rozehrávače Ondřeje Miky, takže na střední spojce se střídali Krupa s Martinem Hrstkou, které občas doplňoval křídelník Jakub Hrstka. Souboj dvou nedalekých regionálních rivalů byl od první minuty velmi zajímavý a hrálo se v kvapíkovém tempu. Domácí si byli velice dobře vědomi důležitosti utkání a podle toho také k němu přistoupili.

Zubřané se od prvních minut drželi mírně popředu, ale stejně jako v obou vzájemných zápasech základní části se zpočátku hodně potýkali s gólmanem Hranic Josefem Kučerkou. „Ze začátku nám to na něj moc nešlo. I díky tomu se držel soupeř na dostřel. Naštěstí jsme to časem prolomili a pak už jsme si ně Pepu mnohem více věřili,“ uvedla zuberská spojka Martin Stržínek, jenž sám zatížil konto soupeře pěti brankami.

V poločase vedli domácí o čtyři branky a krátce po startu druhé půle se výrazně nasměrovali k prvnímu důležitému vítězství v sérii. „Na začátku druhé půle jsme hráli několikrát zbytečně v oslabení a tak domácí ještě výrazněji odskočili. Měli jsme problémy v obraně a vyloučení. To nás stálo spoustu sil. Právě tady se lámal zápas,“ byl přesvědčen kouč Cementu Hranice Jan Hegar.

V průběhu druhé půle si Valaši před zcela zaplněnou halou, ve které fanoušci vytvořili skvělou kulisu, vytvořili až devítibrankový náskok a dotáhlo utkání v poklidu do vítězného konce. „Snažili jsme se k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně a myslím, že se nám to podařilo. Pro diváky to bylo jistě atraktivní utkání a jsem přesvědčen o tom, že sneslo na české extraligové poměry určitě přísnější měřítko,“ radoval se po utkání kouč Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Hned však upozornil, že jeho tým je teprve na začátku cesty za vysněným finále. „V prvé řadě to pro nás jen první potřebný a důležitý krůček. Potřebujeme další dva,“ dodal Kekrt, jenž byl velmi spokojen, že jeho tým se vypořádal na jedničku i s velmi nezvyklým termínem zápasu. „Nejenže se hrálo pro Zubří v netypický dopolední termín (10.30), ale s ohledem na změnu na letní čas v noci před zápase se vlastně hrálo už o půl desáté. „Přiznám se, že jsem měl trošku z toho dopoledního termínu trošku strach. Hráváme normálně v sobotu v podvečer a na takový čas nejsou hráči zvyklí. Mají zažitý určitý fyziologický stereotyp, tak změna může vnést určitou nepohodu. I proto jsme rádi, že jsme to zvládli,“ pochvaloval si Kekrt.

Zubří: Malina, Baránek – Horký, Stržínek 5, J. Hrstka 6/1, Třeštík 2, Randýsek, Říha 3, M. Hrstka 6, Mičkal 1, Jurka 6, Číp, Krupa 5/5, Pernica.

Hranice: Kučerka, Fabián – Bednařík 2, Brůna 2, Brož, Zbranek 4, Čadra 4, Indrák 3, Bajgar 2, Samiec, Kovařík 5/3, Tůma 3, Galus 1, Diviš 1.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/6 – 6/5. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1020. Sled: 2:0, 5:2, 7:4, 7:7, 13:9, 15:13, 17:14, 23:15, 26:20, 30:22, 33:24. Stav série 1:0.

Výsledek druhého semifinále: Dukla Praha – Karviná 26:29 (stav série 0:1).