Dětský park Razulák zahájil sezónu

S příchodem května zahájil sezónu dětský zábavní park Razulák. Dětem nabízí zábavu pod širým nebem na řadě atrakcí rozesetých na úpatí svahu, který v zimě slouží jak sjezdovka Razula – např. lanový park, tubing, vodní přístav s lodičkami, kuličkodráhu, celou řadu skluzavek, aquazorbing, obří pískoviště, indiánskou vesnici duchů či půjčovnu autíček a koloběžek. Pravidelně během dne se konají i animační programy na různá témata. Letošní novinkou je kolotoč pro nejmenší děti, brzy přibydou ještě profi trampolíny. Park je až do prázdnin otevřen každý víkend: v květnu od 10 do 16 hodin, v červnu od 10 do 19 hodin.

Oslavte Den matek v restauraci Vyhlídka

Dejte najevo své mamince (nebo mamince svých dětí), jak moc pro vás znamená. Oslavte letošní Den matek pozváním na degustační večer, který se uskuteční v pátek 6. května v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Šéfkuchař Pavel Václavík se svým týmem pro tuto příležitost připraví speciální pětichodové menu, které doplní ochutnávka vín zaměřená na vinařství, v jejichž čele působí ženy. Degustaci stylově povede rovněž žena – degustátorka a vinařka Dominika Černohorská.

VALACHY DUATLON s pokusem o rekord

Zapojte se do tradiční sportovní akce pro celou rodinu v krásném prostředí Beskyd, ve Velkých Karlovicích. Druhý závod pětidílného seriálu VALACHY TOUR 2016 se uskuteční v sobotu 7. května u hotelu Galik a bude spojen s pokusem o zapsání nového českého rekordu v počtu účastníků duatlonového závodu. Hlavní závod pro dospělé obnáší trasu 3 km běh – 15 km horské kolo – 1,5 km běh. Připraveny budou i závody kratší vzdálenosti pro děti, ty nejmenší mohou soutěžit na odrážedlech. Pro dospělé jsou připraveny hodnotné ceny a prize money 15 000 Kč.

Zapojte se do Karlovské 50

Květnovou tradicí je ve Velkých Karlovicích také náročný závod horských kol Karlovská 50, pořádaný obcí Velké Karlovice v sobotu 14. května, letos jako součást 3Nations Bike Festivalu. Dvě trasy v délce 35 a 50 kilometrů představí ty nejzajímavější terény v okolí Velkých Karlovic.

Zábavná neděle (nejen) s golfem

Užijte si 22. května den plný zábavy s dětmi v Resortu Valachy při Zábavné neděli (nejen) s golfem. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet golf na Golfovém hřišti Horal – hru na jamky, patování či odpalování, to vše pod vedením zkušených instruktorů. Součástí zábavné trasy okolím hotelu Horal budou i úkoly z negolfové tématiky, připraven je také další doprovodný program včetně tomboly.

Zahájení grilovací sezóny na Horalu

Přivítejte léto s dobrým jídlem. Terasa karlovického hotelu Horal je vyhlášenou zastávkou výletníků díky krajovým specialitám, posezení s výhledem do údolí a pravidelným akcím s grilováním. První akci se speciálním programem k zahájení grilovací sezóny nabídne Horal v sobotu 28. května. Hlavním lákadlem bude ukázka porcování halibuta, jehož maso kuchaři hned zpracují do různých pokrmů – od tataráku přes polévku s červenou řepou až po různé grilované speciality. Připraveny budou i čerstvé valašské frgály s možností zkusit si jejich výrobu, ochutnávka sýrů či moravských vín, k tomu živá muzika a jako zajímavost pro milovníky destilátů řízené degustace rumů s ambasadorem Havana Club Petrem Slovákem. Budou se konat pouze pro omezený počet hostů, doporučuje se rezervace předem.

Tip navíc: vyrazte s průvodcem na výlet na segwayi

Poznávejte Beskydy jinak, zkuste projížďku na segwayi. Využít k tomu můžete půjčovnu těchto oblíbených dvoukolových vozítek ve Wellness hotelu Horal. Cena zahrnuje i službu průvodce, jenž vás na výlet doprovodí. V květnu je půjčovna otevřena o víkendech.

Tip pro gurmány: Chřestové dny ve Spa hotelu Lanterna

Chřest patří k nejoblíbenějším surovinám v gastronomii pro svou lahodnou jemnou chuť i široké možnosti využití. Přesvědčte se o tom při návštěvě zážitkové restaurace Vyhlídka a ochutnávce nového Menu z královské zeleniny. Šestichodové menu je snoubeno s víny, samozřejmostí je prvotřídní servis s osobní péčí a třešinkou na dortu posezení v klidném prostředí s výhledem do údolí.