Soutěž Zapojte se do soutěže při příležitosti 1. výročí otevření Clarion Congress Hotel Olomouc!
Jaké jídlo z jídelního lístku restaurace Benada se od doby otevření hotelu prodávalo nejvíce?
Tipy zasílejte do 15.9.2014 na adresu: fb.cchol@clarion-hotels.cz
Trojice vylosovaných se správnou odpovědí obdrží voucher do restaurace Benada v hodnotě 2000 Kč, 1500 Kč a 1000 Kč.

Rozhovor s Robinem Hanákem, ředitelem hotelu Clarion 

Jaké byly vaše první kroky jako ředitele nově otevíraného Clarionu?
Moje práce začala dlouho předtím, než jsme 1. září 2013 zahájili ostrý provoz. Již několik měsíců před otevřením musíte řešit organizační i personální otázky a obchodní strategii, aby měl hotel šanci na hladký rozjezd, naplnil své kapacity a fungoval.

A jak tedy hodnotíte uplynulý rok?
Otevření Clarionu předcházela nákladná kompletní rekonstrukce bývalého hotelu Sigma, takže očekávání byla vysoká. Ostrým provozem se ukázalo, že předělat hotel do čtyřhvězdičkového standardu Clarion hotelů byl krok správným směrem. Zaplnili jsme místo na trhu kombinací komplexního Clarion Congress Hotel Olomouckongresového zázemí a kvalitního ubytování s nabídkou wellness centra a pivních lázní. Během uplynulého roku nás navštívilo mnoho významných hostů - bydlel u nás například tým České fotbalové reprezentace, známí umělci, herci a zpěváci, prezident Miloš Zeman a několik vrcholných představitelů státní správy a samosprávy. Již od začátku se nám také podařilo získávat velké konference a kongresy, vyprofilovali jsme se jako hotel, který je schopný hostit mezinárodní sportovní turnaje, firemní konference, velké politické kongresy, ale třeba i plesy.

Má podle vás Olomouc potenciál stáhnout poptávku klientů z hlavního města a stát se dalším centrem kongresové turistiky?
Domnívám se, že to možné je. Z naší zkušenosti firmy i organizace přicházejí do Olomouce, protože má nejen dobrou kongresovou základnu a výborné umístění na trase Praha-Brno-Ostrava, ale je to také krásné historické město. Celkové náklady na akce jsou pro ně vesměs příznivější než v Praze a dostanou stejně kvalitní služby. Náš hotel má největší kongresové prostory v Olomouckém kraji, jsme tedy nabídkou kongresů do zhruba 1400 delegátů rovnocenným partnerem Praze. Máme zkušenosti s různým typem akcí, zajistíme produkci, osvětlení, ozvučení, catering, moderátory, cokoliv, co si klient přeje. Díky tomu se na nás obrací klienti z řad lokálních, národních i mezinárodních společností, kteří vědí, že když si vyberou jakýkoli Clarion v České republice, mohou si být jisti výbornou úrovní služeb.

Kdo je typickým hostem Vašeho hotelu?
Z hlediska národnosti tvoří převážnou část našich klientů hosté z České republiky, Slovenska a Německa, ale v poslední době stále více přibývá turistů z asijských zemí a ze zámoří. Náš hotel je součástí jedné z největších mezinárodních sítí Choice Hotels International, značka Clarion má v České republice a ve světě dobré jméno. /PR/