Přesto jsou 2 dny v měsíci, které jsou vždy navlas stejné a které tak trochu nemám rád. Je to každé druhé pondělí v měsíci:

Den začíná nenápadně, jako každý jiný. Vstávám v 6,15 a před odjezdem do práce udělám radost svému ridgebackovi Amigovi a nabídnu mu 280g kvalitních granulí. Nikdy neodmítne.

Zhruba v 7 hodin začínám v kanceláři vyřizovat e-mailovou poštu a další korespondenci. Do toho operativa. To vše za vydatné podpory „Katys coffe and tea“. Dříve byla i cigareta, ale chtěl jsem přispět ke globálnímu snižování emisí…

8,00 – začíná porada vedení za účasti „generálního“ a mých kolegů, odborných ředitelů. Začíná se postupně uplynulým obdobím a jeho hodnocením, pak se probírají jednotlivé písemné přípravné zprávy a nakonec program na další období.

Vše v pořadí výroba, investice, obchod a nakonec finance. Jsem buď pochválen nebo kritizován. Podle situace, ale i řečnických schopností účastníků trvá porada 2–4 hodiny.

Většinou je to však zlatý střed. Někdy máme štěstí, jsou i chlebíčky nebo dokonce zákusek. Když má někdo narozeniny… Kávu máme vždycky.

Po poradě pospíchám na oběd do podnikové jídelny. Je to po ruce, rychlé, teplé. Za ty roky mě už nepřekvapí. Polévka, hlavní jídlo, zelný salát.

Vyřizuji další poštu, nepřijaté telefony, domlouvám schůzky se zákazníky. Občas se vejde i krátké jednání.

Na 13 hodinu mám svolanou poradu vedoucích obchodního úseku. Dáme si opět kávu. Začínáme zápisem z poslední porady. Podle zásluh chválím nebo kritizuji.

Pak přenesu úkoly a poznatky z porady vedení. Hodnotíme volně ložené cementy, balené zboží, vnitřní službu a marketing. Poslední dobou žijeme změnou loga společnosti, dává nám to zabrat na všech úsecích.

14,30 porada vedoucích většinou končí. Teď už jednotlivě s vedoucími dolaďujeme strategii dalších prodejů. Mám čas na vlastní úkoly.

Je pondělí, ještě musím odsouhlasit cesťáky, objednávky, faktury a můžu to zabalit. Zítra jedu určitě na pracovní cestu.