Krajští zastupitelé letos rozšířili kategorie. "Od letošního roku se tak ocenění stává Cenami Olomouckého kraje pro lidi se srdcem na dlani. Kraj chce tímto způsobem poděkovat za přínos v oblasti práce pro další znevýhodněné osoby a ocenit i další subjekty, které v sociální oblasti působí,“ uvedl náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.
Hejtmanství oceňuje přínos za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením od roku 2005.

Cena se uděluje na základě nominací podaných veřejností a to celkem v devíti kategoriích. Ocenění si tak převezme například poskytovatel sociální služby, sociální pracovník, pracovník přímé péče, pedagogický pracovník, manželský nebo rodinný poradce, pracovník veřejné správy, provozní zaměstnanec nebo filantrop.

Nominační formulář, pravidla a všechny ostatní informace jsou uvedeny na webu www.cenykraje.cz.

O jednom držiteli ceny rozhodne i veřejnost. "Desátou kategorií je cena veřejnosti. Ta se uděluje na základě výsledku hlasování veřejnosti pro některého z nominovaných ve výše uvedených kategoriích. Hlasovat bude možné od 11. do 18. srpna,“ dodal náměstek Slavotínek.

V anketě je nově i Cena Milana Langera, bývalého předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Olomouckého kraje, zakladatele Spolku Trend vozíčkářů Olomouc a projektu Bezbariérová Olomouc. V této kategorii budou oceňováni ti, kteří se věnovali nebo věnují vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením.