Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Na rafty vyrazí i děti z dětských domovů
Na rafty vyrazí i děti z dětských domovů

Život s rakovinou

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Olomoucký kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Amelie tu je pro všechny onkologicky nemocné, Do divadla bez překážek, I děti s autismem potřebují prázdniny! a Mobilní special. paliat. péče na Olomoucku.

Prvním je zapsaný spolek Amelie s projektem Amelie tu je pro všechny onkologicky nemocné. Centrum Amelie poskytuje pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým v olomouckém regionu již 11 let. Klientům nabízí služby psychologa i sociálního pracovníka. Navíc zajišťuje pravidelný sociálně aktivizační program, díky kterému se klienti s obdobnou životní zkušeností setkávají při arteterapii, cvičeních, výletech či vzdělávacích aktivitách.

„Amelie poskytuje jako jediná organizace v olomouckém regionu profesionální podporu nejen všem onkologicky nemocným, ale i jejich rodinám. Amelie tak pomáhá žít život s rakovinou - kvalitně a všem,” říká Helena Kaštilová ze spolku Amelie.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. Prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.