„Chceme reagovat na nové trendy a takzvaně jít s dobou. Pasáže se proto nyní více otevřou, gastro zóna se po refitu výrazně zvětší,“ přiblížila ředitelka centra Michaela Mitáčková.

Prvním krokem bylo v prosinci otevření provozovny Bombay Express. „V části pro sezení už vznikly zelené stěny. Spolu s architekty jsme se zaměřili zejména na zlepšení orientace zákazníků, dále na nové odpočinkové zóny, zlepšení osvětlení, zvýšení kvality toalet a oživení vstupních lobby,“ vyjmenovávala ředitelka.

Rodinný pivovar Svatovar Lipník nad Bečvou.
Hranicko podporuje místní výrobce. Získejte prestižní značku

Interiér, jeho změny i nové moderní prvky navrhli architekti z mezinárodní architektonické kanceláře Chapman Taylor.

„Trendem ve světě je, aby se obchodní centra stala destinací, kde mohou lidé nejen nakupovat, ale strávit v nich i čas třeba s rodinou, dětmi, přáteli. Ve svém designu jsme se snažili najít místo pro zlepšení služeb a oslovit modernizovanou podobou Šantovky široké publikum od malých dětí, přes studenty prahnoucí pro nekonečné zábavě až po lidi toužící po kvalitních službách v prémiovém prostředí,“ popisoval ředitel Chapman Taylor Filip Pokorný.

Celkový design se podle autorů inspiruje hlavně přírodními motivy a snaží se co nejvíce používat materiály blízké životnímu prostředí jako je například přírodní dřevo.

Modernizací prošla vloni i jedna z venkovních částí obchodně-společenského centra, konkrétně část zelené zahrady na střešním parkovišti, kde vznikla kombinace okrasné a bylinkové zahrady. Přibyly úly, z nichž díky včelám už byly i první výnosy medu.

Úpravy prostor provází omezení pro návštěvníky galerie. Nyní je částečně omezena pasáž v přízemí. „Snažíme se, aby práce co nejméně komplikovaly život v centru,“ dodala jeho ředitelka Mitáčková.

Startovací byty v panelových domech na sídlišti Černá cesta v Olomouci
Olomouc nabízí startovací byty pro mladé páry a rodiny. Jaké jsou podmínky?

Galerie Šantovka je největší obchodně-společenské centrum v Olomouckém kraji a prodejní plochou o rozloze 48 000 metrů čtverečních se řadí mezi desítku největších center v Česku. První zákazníky přivítala v říjnu 2013. Návštěvníci zde najdou obchody, restaurace, kavárny, supermarket, služby pro veřejnost, největší bowlingové centrum na Moravě, divadlo a multikino.

Společnost Redstone podnikatele Richarda Morávka v současnosti připravuje rozšíření Šantovky na druhý břeh Mlýnského potoka. Vyrůst zde má řada nových budov a veřejných prostranství.

(tau)