Procedury jsou speciálně zaměřené na detoxikaci organismu a probuzení životní energie.

Jak nakopnout zpomalený metabolismus a pročistit krev a mysl? Výborným prostředkem je cvičení jógy, reflexní terapie, bylinky a masáže.
Jako specialitu jarního wellness menu mohou hosté vyzkoušet detoxikační rituál bylinnými pečetěmi, při němž dochází k silnému odkyselení a odbourání zplodin látkové výměny.

K odstranění toxinů z tělesných tkání také hotel doporučuje tradiční a osvědčenou metodu medovou detoxikační masáž. Kvalitní med celkově posiluje naši imunitu a činí tělo odolnějším. Zároveň ho čistí od usazenin a volných radikálů, je považován za účinnou prevenci civilizačních chorob.

Pokud vám zima přinesla nějaký ten kilogram navíc, právě na jaře je nejlepší období pro hubnutí a tvarování postavy. Pomocí při odstranění celulitidy a zeštíhlení může také být jarní tělová péče jako peeling, zábal a jemná masáž s hydratací. Protistresová masáž během zábalu podpoří příjemné duševní rozpoložení a uklidní mysl. Jako další formu tělesné i duševní očisty lze využít saunové rituály. V parní lázni vyzkoušíte různé druhy peelingů na podporu detoxikačního účinku, v sauně pocítíme účinek nejen tepla, ale také jarních vůní a aromaterapie.

Nejdůležitějšími a nejaktivnějšími orgány v období jara jsou játra a žlučník. Nedostatek energie v játrech se může projevit jako typická jarní únava. Pomáhá jejich posilování dietou proto je nezatěžujeme nevhodnými potravinami, jako je nadbytek mléčných výrobků, tučných a smažených jídel, alkoholu, rafinovaného cukru a sladkostí či kávou s mlékem.

Je skvělé jíst lehkou a nezatěžující stravu a obohatit jídelníček o vše čerstvé a zelené. Jezte čerstvou zeleninu, využijte klíčků a zařaďte do pokrmů petržel, pažitku i sedmikrásky. Doporučujeme dbát na pitný režim během celého dne, ideální jsou bylinné čaje s vysokým obsahem hořčin. Během návštěvy ve wellness centru vyzkoušejte směsi bylinných čajů na očistu a detoxikaci.

Důležité je také nezapomenout na dýchání. Na symbolické úrovni spočívá jeho podstata v detoxikaci v přijímání nového a eliminaci starého. Při nádechu vstupuje do těla blahodárný kyslík a čistá energie ze vzduchu a slunce, výdechem odchází oxid uhličitý a vylučují se odpadní produkty, které tělo již nepotřebuje. Luhačovice mají díky svým jedinečným klimatickým podmínkám dlouhou tradici v léčbě dýchacích cest. Vydejte se na ozdravnou vycházku v neopakovatelné atmosféře jara a objevte specialitu na Wellness&Spa menu dech života. (rar)