Zde nejde jen o hudbu, ale i tanec a vůbec zábavu pro všechny generace, zejména však tu starší. Duo Jamaha, ač původem ze sousedního Slovenska, koncertuje hojně i v České republice.

Jedna taková akce pod názvem Šlágrparáda se uskuteční 28. listopadu v Prostějově. Místní Společenský dům bude hostit jak Duo Jamahu, tak Duo Adamis, českou hudební dvojici. Sál bude připraven v koncertní i stolové úpravě. Záleží na návštěvnících, která varianta jim bude vyhovovat víc. Protože k lidové hudbě patří tanec, bude k dispozici i taneční parket. A když při tanci vyhládne, přijde na řadu občerstvení. Na zapití se pak budou podávat vybraná moravská vína.

Akce je plánována od 18 do 22 hodin. Pořadatelem je Antonin Tichopádek. Vstupenky v ceně 190 Kč lze zakoupit přímo ve Společenském domě v Prostějově, na infocentrech Kroměříže a Přerova, ve zlatnictví Marie Vyškov a na stránkách www.ticketstream.cz.

Duo Jamaha

- slovenská hudební skupina
- ve složení Alfonz a Marián Kotvanovi (otec a syn) působí již 18 let
- repertoár – lidové a taneční písně, ale i domácí a zahraniční hity a remixy
- ocenění Zlatá platňa za více než 40 000 prodaných alb Veselica a Elixír mladosti, uděleno vydavatelstvím Česká muzika v roce 2012

Autor: Radka Zavadilová