„Ocenění jsme dostali za bezpečný provoz lomu a drtíren v cementárně za rok 2007,“ informoval předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cement Hranice Jaromír Chmela.

Slavnostní předání se uskutečnilo v restauraci Na Staré Střelnici v Hranicích. Podle slov generálního ředitele Jaromíra Chmely se vloni v hranickém lomu nestal žádný pracovní úraz ani jiná mimořádná událost.

„V lomu a drtírně jsme naposledy zaznamenali pracovní úraz v roce 1997, jednalo se o drobný úraz,“ upřesnil výrobní ředitel společnosti Karel Magrla.

Podle jeho slov k bezpečnému provozu přispívají nejen kvalitní bezpečnostní pomůcky, kterými jsou vybaveni zaměstnanci, ale také milionové investice do zmechanizování činností, kde byla práce nebezpečná a fyzicky namáhavá.

„V neposlední řadě svou roli sehrává i kontrola dodržování bezpečnosti práce,“ sdělil Karel Magrla.

„V rámci vytváření bezpečného pracovního prostředí pro naše zaměstnance se věnuje trvalá pozornost zlepšování pracovních podmínek a prevenci nemocí, a to nejen nemocí z povolání. Ocenění Zlatý Permon je důkazem toho, že naše cesta je správná,“ shrnul Jaromír Chmela.

Jak dodal, v rámci celé společnosti Cement Hranice se nestal pracovní úraz už 545 dní.

Cenu Zlatý Permon uděluje pátým rokem Státní báňská správa České republiky firmám, které spadají pod její dozor.

Ocenění je uznáním vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti práce. Hranická cementárna získala tuto prestižní cenu poprvé.