„Bylo to jednoduché, prvního psa jsem měla, když mi bylo deset let, a postupně jich přibývalo. Protože jsem je měla v bytě, musela jsem se o jejich srst starat, takže jsem je začala stříhat sama. No, a pak jsem se rozhodla, že začnu psy stříhat profesionálně,“ vysvětlila svou motivaci Eva Kadlecová.

V tak specifickém oboru to Kadlecová neměla na začátku svého podnikání jednoduché. Podle jejích slov trvalo docela dlouhou dobu, než si lidé zvykli chodit se svými psy do jejího salonu.

„Asi před sedmi lety jsem si udělala střihačský kurz a o něco později i podnikatelský kurz. Počátky však byly opravdu krušné, dlouhou dobu jsem jezdila i s taxíkem, než mě mé podnikání začalo živit,“ zavzpomínala na svůj start „psí kadeřnice“.

Během jednoho dne z jejího salonu Vanesa odejde zhruba šest ostříhaných psů. Délka stříhání trvá v závislosti na velikosti psa a také na jeho povaze.

„Psa stihnu ostříhat zhruba za hodinu, pokud jej však předtím chci okoupat, tak u toho strávím dvě až tři hodiny. Ale vše závisí na tom, jak je ten pes vychovaný a jakou má povahu. Nejhůře se mi pracuje s kokršpaněly, protože ti jsou hodně temperamentní a někdy i agresivní,“ řekla Kadlecová, která má nejraději pudly pro jejich inteligenci.

Jak doplnila, líbí se jí, že její práce je kreativní a že majitelé pejsků jí při stříhání nechávají volnou ruku. „Často se chodím dívat na mezinárodní soutěže, kde se hodnotí originalita a technika provedení střihu,“ prozradila svou inspiraci Kadlecová.

Kromě péče o srst těchto zvířat Kadlecová ve svém salonu prodává taky psí kosmetiku, krmivo a navíc navrhuje psí oblečky.

„Souhlasím s názory veterinářů, že pes, který žije v bytě, je do určité míry zhýčkaný, a proto může v zimně lehce prochladnout. Podle mého názoru není vkusný obleček pro „bytového psa“ vůbec na škodu,“ dodala Kadlecová.

Jak dodala, její psí salon mnohdy funguje jako poradenská služba. „A nejen to, někdy také provádím drobnější zákroky, jako je například střihání zarostlých drápků. Jednou jsem dokonce vytahovala i stehy. Složitější zákroky ale samozřejmě konzultuji s veterinářem,“ upřesnila Eva Kadlecová, jejíž původní profesí byla zdravotní sestra.

ČTĚTE DALŠÍ ZAJÍMAVÉ PŘÍBĚHY PODNIKATELŮ Z VAŠEHO OKOLÍ:

Kunovský: Nabízíme maso bez chemických látek

Moji první plaváčci letos maturují

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika