„Téměř denně do našich prodejen přicházejí lidé, kteří si chtějí nechat jenom poradit, ale nic si u nás nekoupí. Dokonce se mi jednou stalo, že přišel člověk, který nám na rovinu řekl, že si chce kočárek objednat přes internet. Chtěl po nás, abychom ten kočárek v příslušné barvě objednali, aby si jej mohl prohlédnout,“ řekl rozhořčeně Šebesta.

K prodeji dětského oblečení, kočárků, autosedaček a dalšího příslušenství pro ty nejmenší se Radek Šebesta dostal přes obchod s obuví. „Součástí prodeje obuvi byla i dílna, kde jsme vyráběli dámskou konfekci. Šili jsme také kojenecké oblečení. Poté, co jsme dámskou konfekci ukončili, zůstali jsme u dětského oblečení,“ vysvětlil Šebesta.

Jak dodal, k tomuto, pro muže tak neobvyklému, zaměstnání jej přitáhla záliba v technickém oboru. „Nejvíce mě zajímají autosedačky a dětské kočárky, které je potřeba opravit. To mě na tom nejvíce baví,“ doplnil.

Oproti ostatním podnikatelům, kteří na své počátky vzpomínají neradi, je Radek Šebesta výjimkou. „Před sedmi lety se mi podnikalo mnohem lépe než nyní. Jednak to je dáno tím, že v roce 2000 nebyl tolik rozšířený internetový obchod, jednak zákazníci nebyli tak nároční,“ vysvětlil Šebesta, který v současné době má velkoobchod, prodejny a vyrábí oblečení pro zákazníky po celé severní a jižní Moravě.

S potenciální konkurencí, kterou pro většinu obchodníků bývají supermarkety, si ovšem Radek Šebesta hlavu neláme.

„Konkurence je všude, a je to jedině dobře, ale supermarkety k ní nepočítám. Většinou totiž nabízejí zboží, které už patří ke starší kolekci,“ podotkl Radek Šebesta.

Jak dodal, jeho obchodu se supermarkety nemohou vyrovnat ani v množství nabízeného zboží. „K nám si mohou lidé přijít koupit veškerou výbavu pro děti, tedy počínaje dětským oblečením a konče chodítky nebo vaničkami. Největší radost mám, když si u nás zákazník nakoupí zboží a pak prohlásí, že už má vše a nikde nemusí nic shánět,“ uvedl Šebesta.

Jak doplnil, radost z práce mu nejvíce kazí reklamace, kterým se ovšem nelze vyhnout.

DALŠÍ PŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH PODNIKATELŮ:

I psi mají své kadeřnice a módní návrháře

Kunovský: Nabízíme maso bez chemických látek

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika