„Byla to velmi nepříjemná situace. V padesáti letech mě nikdo nechtěl zaměstnat a najednou jsem si připadala nepotřebná,“ zavzpomínala na přelomovou etapu svého života Ludmila Dvořáková.

Východiskem z beznadějné životní situace bylo setkání s Robertem Změlíkem, který jí jako jediný nabídl spolupráci. „Pozval mě na lékařskou přednášku, na které mi ukázal jinou životní filozofii. Začala jsem se zajímat o východní medicínu. Dříve jsem věřila pouze tomu, co je hmatatelné. Teď více vnímám to, co na první pohled není vidět,“ vysvětlila základní změnu ve svém životě Ludmila Dvořáková.

Do budovy, kde nyní sídlí Studio zdraví Lada, se Ludmila Dvořáková nastěhovala v roce 2002. V té době rozšířila své pole působnosti o terapii, ale také o poradenské služby.

Kromě masáží, bylinné páry, která dokáže efektivně uvolnit svalové napětí a vyplavit škodliviny z těla, nabízí studio také diagnostiku zdravotního stavu. „Děláme to pomocí přístroje, který zjistí, jaké orgány v těle jsou energeticky oslabené. Na základě toho pak klientovi můžeme stanovit příslušnou léčbu,“ vysvětlila Ludmila Dvořáková.

Jak dodala, základem pro to, aby se člověk zbavil potíží, které trápí jak jeho tělo, tak i duši, je práce na sobě samém. Pokud jsou si lidé totiž schopni uvědomit, že například bolest hlavy vychází z nějaké psychické nepohody, a jsou schopni na sobě pracovat, mají napůl vyhráno. Princip sebeuvědomění vychází z filozofie východní medicíny, která klade důraz především na prevenci.

„Pořádám různé přednášky po celé republice, mluvím s lidmi a kladu jim na srdce, aby poslouchali své tělo,“ dodala terapeutka, která je ve svých necelých šedesáti letech úspěšná a spokojená se svým životem. Na období, kdy byla nezaměstnaná, však nezapomněla a pomocnou ruku se snaží podávat i lidem, kteří jsou momentálně bez práce.