„Snažíme se zaplnit mezeru na trhu a na zakázku šijeme kožené oblečení i pro ty, kteří nemají konfekční velikost. To je ale jen část našeho odbytu. Až osmdesát procent výrobků totiž vyvážíme do Moskvy,“ řekla Ivana Jeglová.

Jak dodala, požadavky na módu v Rusku a v České republice se nijak neliší. „Lidé tam mají podobný vkus jako u nás, jediný rozdíl je v tom, že Moskva je velkoměsto a je tam větší zima, takže si zákazníci žádají teplé kožešiny,“ doplnila.

Ivana Jeglová se k podnikání dostala přes svého manžela, který začal podnikat v devadesátých letech. Jak říká, počátky podnikání vznikly na základě aktivit jejího manžela a zájem o módu v ní postupně vykrystalizoval.

„Naše firma má patnáct zaměstnanců, kteří pracují jak v dílně, tak i v prodejně. Navíc máme ještě jednu provozovnu v Babicích u Uherského Hradiště, kterou jsme otevřeli v roce 2003, takže práce máme opravdu hodně,“ řekla Ivana Jeglová, která má svou práci velmi ráda a nejvíc ji potěší, když jsou zákazníci spokojeni a do obchodu se vracejí.

Jediné, co ji moc nebaví, je administrativa. „Má práce v sobě zahrnuje jak navrhování modelů, tak i papírování a zařizování různých akcí. Právě nedávno jsme pořádali první módní přehlídku a našim zákazníkům se opravdu líbila,“ spokojeně dodala Ivana Jeglová, která se nejlépe cítí ve sportovním oblečení.

Ani konkurence v oboru její firmu nijak zvlášť nezatěžuje. „V Tovačově jsme jediní, kteří šijí a prodávají kožené oděvy, a s ostatními firmami z oboru se známe, takže je za konkurenci ani nepovažuji. Navíc nabízíme jiný typ výrobků,“ řekla Ivana Jeglová.

DALŠÍ PŘÍBĚH ÚSPĚŠNÉHO PODNIKATELE:

Lidé si často spotřebiče kupují přes internet

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika