Podle jeho slov je realitní činnost služba pro lidi a v žádném případě ji nelze hodnotit penězi.

„Je nutné si uvědomit, že práce v tomto oboru není nekompromisní zaměstnání. Naopak, realitní makléř musí udělat taková rozhodnutí, která způsobí, že v důsledku budou spokojeny všechny zúčastněné strany. A to je někdy nesmírně těžké,“ vysvětlil Roman Klimek.

„Proto je důležité, když máte kolem sebe tým schopných spolupracovníků, kteří vám dokážou v obtížných situacích poradit a na které se můžete spolehnout,“ pokračoval.

K podnikání v tomto oboru se Roman Klimek dostal přes svého kamaráda a s tímto způsobem obživy je spokojený.

„Jsem člověk, který si těžko zvyká na autority. Při podnikání jsem svým pánem, ale také odpovídám za vlastní chyby. Dokonce si ani už nedokážu představit, že bych změnil povolání a šel pracovat k zaměstnavateli,“ uvedl Roman Klimek.

Ani počátky jeho podnikání nebyly nikterak jednoduché. „První provizi jsem dostal po půl roce podnikání. Museli jsme vybavit kancelář, zajistit auto, dokonce byly i problémy se telefonními linkami, protože tehdy skoro žádné nebyly,“ zavzpomínal Roman Klimek.

Jak dodal, před šestnácti lety se ovšem podnikalo snadněji. „V Přerově byly tak tři čtyři realitní kanceláře a zdá se mi, že lidé byli důvěřivější. Dnes je jejich důvěra v naši práci oslabena právě v důsledku nekalé konkurence. Pamatuji si období, kdy jsem se se svými klienty v práci smál. V současné době na schůzkách panuje zcela odlišná atmosféra,“ doplnil.

A právě boj s realitními kancelářemi, které chtějí na svých klientech pouze vydělat peníze, považuje Roman Klimek za jednu z věcí, které mu kazí radost z práce.

„Při své práci dáváme všanc jméno naší firmy. A když se stane, že některá realitní kancelář neseriózním způsobem získá peníze, pak to vzbuzuje nedůvěru vůči našemu podnikání jako takovému, a to oslabuje i nás,“ vysvětlil situaci na přesyceném trhu s realitami Roman Klimek.

Jak doplnil, o to víc ho těší, když se klienti vracejí nebo jeho realitní kancelář dál doporučí svým příbuznýmči známým.

ČTĚTE DALŠÍ ZAJÍMAVÉ PŘÍBĚHY PODNIKATELŮ:

Z brigádníka spolumajitelem

Úspěšně podnikat znamená být poctivý

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika