„Je pravda, že některé zboží z drogerie se v Brodku prodává třeba v potravinách, ale samostatný obchod u nás není,“ vysvětlila Dana Loučková, která ve svém obchodě prodává také barvy a laky.

Pro tento způsob obživy se Dana Loučková rozhodla na počátku letošního roku, a jak říká, je s ním naprosto spokojená.

„Zhruba od března tohoto roku jsem začala uvažovat o tom, že bych začala podnikat. Pak jsem projednávala pronájem prostor, ve kterých sídlí má prodejna. V té době začalo veškeré zařizování a nakupování. Tehdy jsem ještě pracovala v potravinách, takže po práci jsem šla hned na prodejnu a uklízela jsem. Bylo to časově opravdu náročné,“ zavzpomínala Dana Loučková na začátky svého podnikání.

Jak dodala, nejvíc jí na tom všem vyhovuje, že v práci je sama svou paní a vše si může zařídit podle svých představ. Přestože Dana Loučková podniká necelý půlrok, zdá se, že se jí daří.

„Vypadá to, že lidé v obci jsou spokojení. Do obchodu chodí i lidé z Majetína, z Kokor, z Citova, ale i z Lukové,“ uvedla Dana Loučková.

Jak dodala, při výběru zboží vychází právě z potřeb a požadavků obyvatel. „Líbí se mi, že mám s lidmi, kteří ke mně do obchodu chodí nakupovat, osobní vztah. Většinu z nich znám. Někteří si přijdou i popovídat, nebo mi řeknou, co jim v obchodě schází, co bych tam chtěli mít,“ řekla spokojeně Dana Loučková.

Strach z neúspěchu si začínající podnikatelka příliš nepřipouští. „Z počátku jsem měla obavy z toho, že se mi nebude dařit a že do obchodu lidé nepřijdou. Ale kdybych si říkala, že zkrachuji, tak bych nemohla podnikat,“ vysvětlila svou podnikatelskou filozofii.

O budoucnosti obchodu podle svých slov nechce příliš spekulovat, protože vše ukáže čas. „Svou prodejnu bych chtěla ještě rozšířit, ale vše závisí na tom, jak se mi povede v příštím roce. Zatím si nemám nač stěžovat, protože lidé jsou spokojení a do obchodu se vracejí,“ dodala Dana Loučková.

ZAJÍMAJÍ VÁS DALŠÍ PŘÍBĚHY PODNIKATELŮ?

Klimek: Lidé byli důvěřivější

Z brigádníka spolumajitelem

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika