„Dlouhou dobu jsem pracovala ve školství, ale po určité době mě učitelství začalo vyčerpávat. V roce 2000 jsem založila Klub Chobotnička a musím říct, že práce s malými dětmi mě stále nabíjí novou energií. Ano, po práci bývám unavená, ale dělá mi radost, když vím, že moji první plaváčci už budou letos maturovat a na bazén chodí stále,“ řekla Štaigrová, která se dlouhou dobu věnovala závodnímu plavání a na začátku devadesátých let pracovala v městských lázních v Olomouci.

„Tím jsem měla začátek podnikání na jedné straně o trochu usnadněný, protože lidé, kteří mě navštěvovali v Olomouci, se stali mými zákazníky i v Přerově,“ vysvětlila podnikatelka, která Klub Chobotnička nejprve založila v Prostějově, pak v Přerově a naposledy v Olomouci.

Krušné období v práci se však nevyhnulo ani instruktorce plavání. „Začátky byly opravdu namáhavé. Musela jsem zajistit hygienické podmínky bazénu, kvalitní personál, ale také absolvovat různé rekvalifikační kurzy, kde jsem získávala další informace o této profesi,“ zavzpomínala.

Jak ale dodala, v současné době pořádá kurzy pro instruktory sama. „Mám pouze dva stálé zaměstnance a zbytek jsou učitelky, zdravotní sestry nebo maminky na mateřské dovolené. Velmi si také cením spolupráce s přerovskými pediatry. Při plavání lze totiž zjistit i určité odchylky od motorického vývoje, které pediatr za těch pár minut, co vidí dítě, mnohdy nemůže ani odhalit,“ uvedla Štaigrová.

Kromě obecně blahodárných účinků, které má plavání pro nejmenší děti jak po fyzické stránce, tak i po psychické stránce, při založení Klubu Chobotnička myslela Pavla Štaigrová také na rodiče.

„Při plavání má dítě i jeho rodič radost z pohybu, kterého je v zimě vždy nedostatek, a společně strávené chvíle upevňují vztah mezi matkou a dítětem – ve vodě se z nich totiž stávají rovnocenní partneři,“ vysvětlila.

Jak dodala, největší radost má z toho, když vidí, jaké pokroky její děti udělaly. „Za těch osmnáct let praxe jsem zažila snad jen dvě děti, které měly z vody opravdový strach, který nešel překonat. Snažím se udělat vše pro to, abych v Chobotničce vytvořila domácí prostředí a aby se děti i rodiče ve vodě cítili bezpečně a příjemně. Mohu říct, že devadesát procent dětí, s nimiž jsem pracovala, znám jménem,“ doplnila.

ZAJÍMAJÍ VÁS DALŠÍ PŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH PODNIKATELŮ?

Řeší onkologické problémy žen

Z učitele se stal majitelem cestovní kanceláře

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika