Založil tedy v Přerově vlastní cestovní kancelář Maják, díky níž nabízí lidem to, po čem sám dříve pouze toužil. „Pocházím z chudé rodiny a poprvé jsem byl u moře, když mi bylo dvacet sedm let. Jeli jsme do Německa, kde byla zima a nedalo se koupat,“ vysvětlil Petr Svozil.

Jak dodal, už když studoval na vysoké škole, tak s kamarády pořádal různé akce a výlety do hor. Ve svých podnikatelských začátcích měl Svozil jasnou vizi.

„V té době se rušila klasická ROH, protože na rekreaci nebyly peníze. Organizace se zbavovaly majetku, a tak jsem od nich koupili deset stanů pro čtyřicet lidí. Ty jsme pak převezli kamionem do Poreče v Chorvatsku,“ popsal začátky svého podnikání Petr Svozil.

Kromě kempu v Poreči na Istrii nabízí svým klientům také lyžování v Alpách. „Se zimní sezonou je ale trochu problém. Jednak lidé velice brzy zjistili, že úroveň lyžování v Alpách je opravdu vysoká a že není až tak finančně náročné se tam dopravit na vlastní náklady. A navíc, v dnešní uspěchané době lidé raději jezdí vlastním autem, než aby jeli autobusem, protože autobusová doprava je svázaná nutnými bezpečnostními přestávkami a dalšími omezeními,“ vysvětlil Svozil.

Jak dodal, na dovolenou do Istrie Češi jezdí opravdu rádi, protože tam jsou pro ně příjemnější klimatické podmínky, není to tak daleko a mají tam vybudované zázemí.

„Češi jezdili na Istrii už na konci 18. století, kdežto do Dalmácie se dostali až na počátku 60. let minulého století. V tom je markantní rozdíl, který se odráží ve všech směrech,“ řekl Petr Svozil, kterému se nejvíce líbilo v Bulharsku, Španělsku a v Itálii.

„Naopak mě vůbec neláká Tunisko nebo Egypt,“ doplnil. S konkurencí ve svém oboru si Svozil hlavu neláme. Jak říká, opravdová konkurence se týká pouze velkých cestovních kanceláří.

„Jsem spokojený s tím, co mám, a neplánuji nějak výrazněji rozšiřovat nabízené zájezdy. Naopak mi spíš zaleží na tom, abychom za vydělané peníze zkvalitnili služby, které nabízíme. Je pořád co opravovat,“ řekl Svozil.

ZAJÍMAJÍ VÁS DALŠÍ PŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH PODNIKATELŮ?

Šijí oblečení na míru pro našince i do Ruska

Lidé si často spotřebiče kupují přes internet

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika