Ten je majitelem malého krámku se zbraněmi a střelivem a také předsedou zdejší střelnice. Zájem o zbraně začal u Miroslava Perutky již v dětství.

„V rodině sice nikdo nestřílel, ale pocházím z Malhotic a tam jsem už jako dítě chodil s myslivci na hony,“ vzpomíná Perutka. Hned, jak to jen šlo, začal docházet na střelnici, kde se učil se zbraněmi zacházet, čistit je, ale hlavně střílet.

Tomuto sportu se věnoval závodně dvacet let, ale k nápadu zřídit si krámek se zbraněmi vedla dlouhá cesta. Vyučeného stavaře to táhlo ke zbraním, a tak dlouho u svého oboru nezůstal a stal se policistou a poté určitou dobu pracoval v hranickém závodu Sigma.

Po ukončení pracovního poměru v roce 1998 nevěděl, jakým směrem se bude jeho další život, co se práce týkalo, ubírat. „Ze začátku jsem neměl vůbec jasno, co budu dál dělat. Docházel jsem na střelnici, a tak mě napadlo, že si zřídím prodejnu se zbraněmi,“ vypráví Miroslav Perutka.

Začátky podnikání nebyly podle majitele krámku se zbraněmi vůbec lehké. „Nechtěl jsem se zadlužit žádnou půjčkou nebo úvěrem na zařízení prodejny a nákup zboží. Měl jsem našetřené nějaké peníze a také mi pomohla rodina. Musel jsem se ale hodně uskromnit,“ popisuje majitel obchodu.

Nyní, po osmi letech, se v malém krámku mezi vzduchovkami, brokovnicemi, kulovnicemi, loveckými, sportovními nebo obrannými zbraněmi cítí Perutka spokojeně. Jeho celoživotní koníček se stal jeho denním chlebem. „Střelba je sport o nervech. Kdo je udrží v klidu, vyhrává,“ dodává Miroslav Perutka.