„Můj otec založil Autoškolu Zapletal v roce 1991, kde jsem z počátku také učila. Po jeho smrti jsem se rozhodla, že se pokusím udržet dobré jméno firmy a ponechala jsem autoškole i její původní název,“ vysvětlila spolumajitelka Autoškoly Zapletal Ilona Petrášová, jejíž syn do firmy vstoupil v roce 2001.

Právě dobrá pověst autoškoly, kterou vybudoval její tatínek, pomohla firmě ustát složité začátky, kdy se změnil zákon a firma neměla zákazníky. „Navíc jsem to jako žena, která se rozhodla vstoupit do tehdy čistě pánské profese, neměla jednoduché. Dnes už je situace jiná, ale v roce 2000, kdy jsem začala podnikat, bylo žen v autoškolách a obecně v tomto oboru opravdu málo,“ vysvětlila Ilona Petrášová, která svou práci považuje za poslání.

Jak dodala, všichni ve firmě jsou vášniví motorkáři a své nadšení motorek a aut se snaží předat i svým studentům. Pro své zákazníky má Autoškola Zapletal zakoupeno několik vozů tuzemských i zahraničních značek a jak říká Ilona Petrášová, autoškola může splnit i sen těm řidičům, kteří chtějí řídit kabriolet.

„Jako jediná autoškola v Přerově máme také trenažer s přímou projekcí, takže si začínající řidiči mohou nanečisto vyzkoušet svou první jízdu. Když pak studenti zasednou poprvé před volant, nejsou už tak nejistí, protože si jízdu již vyzkoušeli,“ vysvětlila Ilona Petrášová.

Kromě papírování, které Ilonu Petrášovou moc nebaví, má spolumajitelka autoškoly radost, když začínající řidiči zvládnou zkoušky napoprvé a na ulicích se k ní neobracejí zády.

„Zdá se mi, že v Přerově jsou komisaři hodně přísní, takže někdy je hodně těžké, než se někdo naučí řídit auto. Respektive, řídit se ho dokáže naučit každý, ale schopnost přemýšlet za volantem a schopnost předvídat různé situace na silnicích už není tak jednoduché si osvojit,“ řekla Ilona Petrášová, která nemá ráda řidiče, kteří jezdí rychle a nebezpečně.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika