„Při zakládání firmy jsme hledali díru na trhu, kterou bychom mohli zaplnit. Našimi klienty jsou lidé, kteří mají velké finanční potíže, a my se jim snažíme poskytnout právní a finanční servis,“ řekl Radek Pospíchal.

V některých případech firma Tizen musí své klienty i odmítat. „Své služby nenabízíme těm lidem, kteří například prohrají vysoké peníze v automatech a chtějí si od nás půjčit. Naopak se zaměřujeme na ty klienty, kterým hrozí exekuce na byt nebo dům, protože například přišli o práci a nemají prostředky k tomu, aby platili nájem, nebo přestali splácet jiné závazky,“ vysvětlil Radek Pospíchal.

V takových případech si jednatel firmy Radek Pospíchal s klientem domluví schůzku a v první řadě žádá o to, aby mu klient předložil všechny doklady a podklady.

„Spolupracujeme s právní kanceláří, která nám v složitých případech poskytuje poradenskou službu. Po zajištění právní stránky zaplatíme klientovy pohledávky a určíme mu systém splátek, který rozvrhneme do delšího časového období,“ dodal Radek Pospíchal.

Náročnost jeho práce spočívá právě v tom, že lidé, kteří mají finanční potíže, většinou bývají i v těžké životní situaci. „Snažím se je podpořit, ukázat jim nějaké východisko a dát jim naději, že může vše dobře dopadnout. Zatím nás ještě neoslovil klient, jehož finanční problémy by se nedaly vyřešit,“ uvedl Radek Pospíchal, jehož práci by mu mnohdy nezáviděl ani zkušený psycholog.

Na své práci Radek Pospíchal nejvíce oceňuje její různorodost. Jak říká, nikdy neví, co mu nový pracovní den přinese. Radost mu také dělá postupný vzrůst firmy. „Naši firmu jsme založili letos a za úspěch považuji to, že se nám klienti ozývají,“ řekl Radek Pospíchal. Jak dodal, budoucnost a konkurence teprve ukážou, jaké úspěchy bude moci firma slavit v dalších letech.