„Dříve to tak ale nebylo. Začínali jsme s deseti tisíci korunami, které nám manželčina maminka dala na nábytek do ložnice. Úspěch, který máme dnes, je výsledek sedmnáctileté práce,“ zavzpomínal na začátky firmy Oldřich Sedláček.

Firma manželů Sedláčkových vyrábí spací a spoilerové moduly, které připevňuje na kapoty nákladních automobilů. Ve spacím modulu se řidič po dlouhé cestě může pohodlně vyspat. Spoilery jsou aerodynamické štíty, po kterých vzduch klouže, takže klade autu menší odpor.

„Vyrábíme to, co jsme sami před lety potřebovali. Když jsme měli autodopravní firmu, zjistili jsme, že se řidiči neměli kde pohodlně vyspat. Spací moduly tuto základní lidskou potřebu řeší efektivně,“ vysvětlil příčiny svého podnikání Sedláček.

Podle vlastních slov ho vždy bavilo, když si mohl své auto nějak vylepšit a zkrášlit. Firma, která má provozovnu v Rybářích, sídlí v Brně, protože tam je „dobrá adresa“. „Vroce 1997 jsme konečně měli pocit, že už se nám začalo dařit. Naplánovali jsme si celozávodní dovolenou a těšili jsme se, jak si odpočineme. Pak přišly povodně! Museli jsme začít znovu,“ zavzpomínala na potíže Jana Sedláčková.

Jak oba potvrdili, jejich práce je baví. Největší radost mají z toho, když se jejich výrobky používají a když jsou zákazníci spokojeni. „Nedávno jsme se jeli projet na kole do Litovelského Pomoraví. U hospody, před kterou jsme zastavili, stálo asi pět kamionů s našimi spacími moduly. To má pak člověk hezký pocit,“ řekla Sedláčková.