„Když jsem začala na počátku devadesátých let podnikat, vrhla jsem se do toho s velkým nadšením. Do své lékárny jsem vložila celou svou duši. Interiér lékárny jsme vybudovali v barokním stylu, do něhož jsou zakomponované moderní prvky ,“ uvedla Adriana Röderová, která kromě lékárny na náměstí v Hranicích před dvěma lety založila také samoobslužnou Zelenou lékárnu.

Důvod, proč se Adriana Röderová rozhodla pro farmacii, byl naprosto prozaický. „Oba moji rodiče byli zdravotníci, takže bílé pláště jsem vídala již jako dítě. Navíc mě ve škole vždy bavila chemie, takže když jsem přemýšlela o svém budoucím povolání, rozhodovala jsem se mezi farmacií a medicínou. Pak jsem se jednou dostala na pitevnu, což byl pro mě takový zážitek, že jsem se raději rozhodla pro farmacii,“ s úsměvem zavzpomínala na volbu svého povolání Adriana Röderová.

Lidem, kteří navštěvují lékárnu ať už s lékařským předpisem, nebo přijdou pouze pro radu, se kvalifikovaný personál lékárny snaží maximálně vycházet vstříc.

„Chodí k nám lidé, kteří jsou nemocní a potřebují si vyzvednout svůj lék, který jim podáváme s vlídným slovem a dobrou radou. Vědomí, že můžeme nemocnému člověku pomoci, mě naplňuje pocitem, že tato práce má smysl,“ řekla Adriana Röderová, která má radost, když se spokojení zákazníci do lékárny zase vracejí.

Práce v lékárně ovšem není jednoduchá. Kromě nepřetržitého vzdělávání a sledování novinek na trhu se lékárníci musejí vypořádat s nedostatky ve zdravotnictví.

„Máme za sebou nelehké období. Kromě bývalého zdravotnického systému, který lékárníkům v mnohém ublížil, jsme se museli také vypořádat s nedostatkem pacientů, když se dláždilo náměstí v Hranicích. Obojí jsme překlenuli a teď očekáváme, co nového nám přinese nový zdravotnický systém,“ řekla Adriana Röderová.

Jak dodala, náročnou práci lékárnice zvládá hlavně díky pevnému zázemí, které má ve své rodině, a také odpočinku při své kreativní tvorbě s keramikou.

ČTĚTE DALŠÍ PŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH PODNIKATELŮ:

Ke gastronomii se dostala díky seriálu

Pochvala od zákazníka nás hřeje víc než peníze

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika