„Vyučila jsem se v oboru kuchař číšník a už na mateřské dovolené jsem věděla, že se do restaurace nevrátím. Nevím, jak bych časově skloubila práci číšnice a péči o dítě. A když mi můj manžel navrhl, abych začala podnikat, řekla jsem si, že je to dobrý nápad,“ vysvětlila motivaci ke svému podnikání Martina Zigmundová, která své kosmetické studio oficiálně otevřela teprve v polovině září letošního roku.

Po skončení kurzu, na kterém se Martina Zigmundová obeznámila se základy mokré a suché pedikúry a manikúry, bylo potřebné vybavit své pracoviště. „Zatím to tady vypadá skromně, protože jsem nejprve musela nakoupit speciální přístroje a křesla. Ale myslím si, že zákaznice se tady budou cítit dobře,“ řekla Martina Zigmundová.

O tom, zda se ve své práci Martina Zigmundová více zaměří na manikúru, nebo pedikúru, tedy na estetickou, nebo na zdravotní stránku, ukáže čas a zájem klientek. „Rozhodla jsem se pro suchou metodu, protože je více šetrnější k diabetikům. Oproti mokré pedikúře má tu výhodu, že nohy nejsou tak dlouho ve vodě a různé nedostatky kůže se odstraňují frézou, nikoliv skalpelem. Tím je riziko říznutí omezené na minimum. Ale nebráním se ani estetickým modelážím nehtů na rukou,“ vysvětlila Martina Zigmundová.

Začínající podnikatelka si na své práci pochvaluje to, že lidem může pomoci od nepříjemných bolestí. Jak ale dodává, musí důsledně zvážit, zda se může do některých zákroků pustit sama, nebo zákazníka odkázat do rukou lékaře. „A taky jsem ráda, že si práci mohu časově zorganizovat podle vlastních představ. Má dcera sice zpočátku nebyla moc nadšená, že zase půjdu do práce, ale když zjistila, že s ní trávím většinu času, tak už nic nenamítá,“ dodala Martina Zigmundová.