ČSOB za 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojuje do rozhodování veřejnost.

V každém kraji soutěží čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisti, které budeme postupně představovat na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná suma nakonec určí i částku, kterou finalistům přispěje ČSOB.

Obchodní centrum Olomouc City
Olomouc CITY už zase láká zákazníky

„Do finále se dostaly zajímavé projekty, které pomáhají zlepšovat život na mnoha místech po celém Česku. Jsem rád, že je v současné době společně s lidmi podpoříme a pomůžeme tak spolkům a místním organizacím překonat náročnou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB. 

Práce s koňmi jako splněný sen

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od rekonstrukcí prostor pro fungování spolků a organizací, přes nákup potřebného vybavení a zdravotních pomůcek až po vzdělávací programy. Právě jeden z takových projektů je druhým představeným finalistou v Olomouckém kraji.

Práce s koňmi může znít pro mnohé jako sen. Neslyšící Lukáš se ve spolku Ryzáček nejen stará o koně pro hipoterapii, ale pomalu se učí je i trénovat pro jejich náročnou práci s fyzicky i mentálně postiženými klienty.

„Lukáš má u nás v Ryzáčku unikátní příležitost začlenit se do společnosti, buduje si sociální vztahy a má práci, která je přínosem pro naši organizaci i naše klienty z řad mentálně i fyzicky postižených. Lukášovi bohužel vypršela smlouva od úřadu práce a my teď sháníme prostředky, aby u nás mohl pracovat i nadále,“ říkám Jana Krejčová ze spolku, který kromě hipoterapie nabízí i volnočasové aktivity pro děti, zájmové kroužky a pořádá akce pro širokou veřejnost.

Barevný podzim života pro seniory v domácím prostředí
Barevný podzim života pro seniory v domácím prostředí

Rozhodněte i vy!

O tom, komu přispěje ČSOB největší částkou, se rozhoduje právě teď na www.csobpomaharegionum.cz.

Přispívat můžete až do 2. července. ČSOB pošle do každého regionu celkem150 000 Kč.
Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců.

Nejúspěšnější žadatel v daném regionu dostane 50 000 Kč a na účty dalších tří poputuje 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč.

Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 korun. 

Nejúspěšnější uchazeči budou známi už 8. července.