Místní pivovar Zubr v letošním roce pivo nezdraží - loni byla přitom situace zcela opačná a kvůli špatné úrodě chmele a nárůstu ceny elektřiny vzrostla cena zhruba o 70 haléřů až 1 korunu za pivo.

„Rozhodli jsme se minimálně do listopadu nezdražovat, a jak sudové, tak i lahvové pivo zůstanou na stejné úrovni jako loni. Věříme, že i naši zákazníci ocení, že v době, kdy mají na svých provozovnách dost jiných starostí, náklady neporostou,“ shrnul ředitel přerovského pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Nahradili odchod z Albertu

Přerovský pivovar Zubr má za sebou úspěšnou sezonu a výstav se ustálil na 255 tisících hektolitrů.

Společnost se zaměřila především na prodej čepovaného piva a investovala nejen do modernizace svých nájemních hospod, ale rozšířila i počet provozoven s tankovým pivem.

„Celkový výstav pivovaru zůstává zhruba na stejné úrovni a nepromítl se od něj ani fakt, že jsme loni ukončili spolupráci s obchodním řetězcem Albert,“ zmínil ředitel.

Výpadek se podle něj podařilo nahradit navýšením prodejů v jiných řetězcích, například v Lidlu, a zvýšením exportu o pět procent.

Přerovské pivo se dnes dováží i do asijských zemí - například Číny a Vietnamu, největším exportním zákazníkem ale zůstává Slovensko.

Výměnou systému filtrace byla loni dokončena zásadní rekonstrukce všech provozů výrobní části pivovaru, která probíhala v posledních dvaceti letech.

„Do modernizace jsme investovali více než tři čtvrtě miliardy korun a zásadních investic se dočkaly všechny části pivovaru. V současné době se držíme na technologické špičce,“ shrnul ředitel.

Nejlepší ležák

Na degustačních soutěžích loni uspěl Zubr Gradus, dvanáctistupňový ležák, který byl vyhlášen nejlepším světlým ležákem roku na soutěži České pivo 2019.

„Už před lety jsme se rozhodli, že půjdeme tradiční výrobní cestou klasického českého piva, založeného především na kvalitních regionálních surovinách, kvašení v otevřených kvasných kádích a dlouhém zrání v ležáckém sklepě. Ukazuje se, že to byla správná volba. K již dříve oceněným pivům se tedy přidal i náš benjamínek Zubr Gradus, který se degustační soutěže zúčastnil vůbec poprvé a hned z toho bylo vítězství,“ uzavřela sládková pivovaru Nataša Rousková.