VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéfka Lázní Teplice n.B: Největším úspěchem jsou klienti, kteří se vracejí

Střední Morava - Každý rok se podaří vylepšit jednu z lázeňských budov, letos přijde na řadu dětská léčebna. Za velkými změnami v Lázních Teplice nad Bečvou stojí jejich ředitelka Irena Vašicová.

20.9.2013 1
SDÍLEJ:

Ředitelka lázní Teplice nad Bečvou Irena VašicováFoto: Archiv I.V.

Milí čtenáři regionálního Deníku
přinášíme vám nový seriál nazvaný Společenská odpovědnost. 
Možná si myslíte, že se vás toto téma netýká. Opak je ale pravdou. V našem regionu žijeme všichni společně, všichni se podílíme na utváření našeho okolí. Někdo jako podnikatel, někdo jako čtenář, někdo jako novinář. Všichni jsme však zrcadlem našeho kraje.
Každý týden vám proto v našich novinách představíme jednoho z šéfů velkých moravských firem. Nepůjde o ledajaké společnosti. Představíme vám podnikatele, kteří umějí nejen dobře obchodovat, ale také si uvědomují, že je část peněz potřeba vracet zpět do regionu. Přečtěte si, jakou životní filozofii mají osobnosti, jimž není lhostejné, co se děje kolem.
Martin Nevyjel, divizní šéfredaktor, martin.nevyjel@denik.cz

Jak vidí budoucnost lázeňství a co pro ni znamená společenská odpovědnost firmy? Na tyto otázky odpovídala ředitelka lázní v Teplicích nad Bečvou Irena Vašicová v exkluzivním rozhovoru pro regionální Deník.

Jak dlouhá je historie firmy a kolik v současnosti zaměstnáváte lidí?
Otázka je, co si představíme pod pojmem historie firmy. Akciová společnost ve stávající podobě byla založena v roce 1992. V současné době máme kolem 270 zaměstnanců.

Kdybyste měla jmenovat největší úspěch, kterého firma dosáhla, který by to byl?
Asi to, že se podařila uskutečnit strategie vytyčená v roce 2004, tedy diverzifikovat rizika závislosti na zdravotních pojišťovnách. Vybudovali jsme obchodní a marketingové oddělení, komerční tržby se od té doby zněkolikanásobily. Podařilo se nám založit první a stále jediný kardiorehabilitační ústav v České republice, který má již sto lůžek.
Přestože lázeňství v souvislosti s novou vyhláškou pociťuje velký úbytek pacientů, naše lázně mají i další okruhy podnikání, takže padesátiprocentní pokles počtu lázeňských pacientů je pro nás sice hodně zásadní, ale není ekonomicky fatální.
'A taky se daří v podstatě každým rokem zmodernizovat některý z lázeňských domů. Začalo se na dvě etapy. Bečvou, Slovenkou, vybudováním wellness na Moravanu, poté Janáčkem B, v loňském roce budovou Balnea Janáček, včetně nového rehabilitačního bazénu a bowlingu. Letos se chystáme na modernizaci dětské léčebny. Asi jsme v lázních přece jen udělali kus práce.

Vzpomínáte si na své začátky? Jak tehdy firma vypadala?
Na mé začátky si vzpomínám hodně dobře. Do té doby jsem coby systémová inženýrka s aspiranturou na Vysoké škole dopravy a spojů pracovala v oblasti dopravy a logistiky. Ale hodně mne lákala oblast zdravotnictví. Když jsem viděla v Hospodářských novinách inzerát lázní, ani jsem neváhala a vyšlo to. V lázních pracuji od roku 2004.
V té době byly podmínky nesrovnatelné. Více než pětaosmdesát procent tržeb od zdravotních pojišťoven za segment lázeňství, dostatek pacientů… Na druhé straně jen malé obchodní oddělení, žádný marketing… Velkou část ubytovací kapacity tvořily pokoje druhé kategorie, tzn. se společným sociálním zařízením na chodbě. Zajít si do lázní na masáž v odpoledních hodinách, nebo dokonce o víkendu bylo takřka nemyslitelné. Lázně Teplice nad Bečvou byly pouze „na srdce". Dnes léčíme téměř osmdesát procent všech indikací.

Pro příští rok je slibná alespoň úprava, že dostanete za den léčení stejně jako letos. Myslíte, že se díky tomu může situace zlepšit?
Pokud opět dostaneme od zdravotních pojišťoven za den léčení stejnou cenu jako v roce předešlém, nelze to rozhodně považovat za výhru. Vždyť to už by byly ceny na stejné úrovni pátým rokem. Když si uvědomíme, jak se změnily za pět let ceny energií, potravin, připočteme vliv změny sazby DPH… Stejné platby za pojištěnce po dobu pěti let, to je tak na přežívání, určitě ne na zlepšení situace. V oblasti lázeňství si slibujeme, že se nám konečně podaří zlomit zaškatulkování našich lázní pouze jako lázní pro léčbu kardiaků. Pevně věřím, že budeme mít díky moderní dětské léčebně podstatně více dětských pacientů, že bude více dospělých po operacích kloubů, s indikacemi nervovými i onkologickými. Máme nové komerční projekty, takže pevně věřím, že se situace hodně zlepší, ale ne díky zachování pět let starých cen od zdravotních pojišťoven…

Vaše lázně mají velké jméno a tradici, lze se alespoň v tomto ohledu spolehnout na pravidelné zákazníky, lidi vyhledávající sílu odpočinku v přírodním prostředí?
Za jeden z úspěchů lze považovat vybudování stálé klientely, a to jak korporátní, tak i v řadách lidí, kteří k nám jezdí opakovaně a rádi.

Myslíte, že by pomohlo, kdyby lidé lépe věděli, na jaké služby mají nárok a jak se vůbec mohou do lázní dostat?
To by pomohlo určitě. Přestože jsme s novým indikačním seznamem spustili velkou informační kampaň, a to jak směrem k lékařům, tak i směrem k občanům, stále se setkáváme s mylnými názory, že už se do lázní „na křížek" nedá dostat apod. To je škoda. Komplexní lázeňská péče zůstala v systému následné péče zachována a navíc je pro zdraví lidí po operačních zákrocích, případně s indikovanými zdravotními komplikacemi, bezesporu nenahraditelná.

I přes zmíněné problémy jsou stále lázně velmi oblíbeným a příjemným místem k odpočinku. Co je na jejich řízení pro vás nejdůležitější, na co všechno musíte dát pozor, aby byli lidé maximálně spokojení?
Řízení lázní má samozřejmě hodně stránek ve vztahu ke zdravotním pojišťovnám, zdravotnickým zařízením, dodavatelům, zaměstnancům, zabezpečení provozu, bezpečnosti práce, obchodní strategie atd. Ve vztahu k zákazníkům je nezbytné poskytovat kvalitní služby v požadovaném rozsahu a především zabezpečit, aby klienti cítili, že jsou u nás vítáni, že si jich vážíme a že jsme připraveni pro ně udělat maximum. Takový zákazník nám pak pomáhá šířit dobré jméno a především se rád vrací.

Tváří vašich lázní je známá herečka Zlata Adamovská. Jaký máte vztah, znáte se osobně?
Dlouho jsme zvažovali, že bychom rádi měli tvář lázní. Zlata Adamovská byla optimální volba a byli jsme rádi, že naši nabídku přijala. Kromě toho, že je skvělá herečka je i výborný člověk, známe se osobně a mám ji ráda. Vaši čtenáři se s ní budou moci setkat v našich lázních už zítra, a to na Dni srdce. Ráda bych je touto cestou zítra do lázní pozvala.

Lázně Teplice nad Bečvou
Lázně Teplice nad Bečvou a. s. jsou svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně vhodným prostředím pro relaxaci a načerpání nových sil.

Díky unikátnímu přírodními zdroji minerální vodě bohaté na oxid uhličitý, jsou místem, kde pomohou ke zdraví srdci, cévám i celému organismu.

Lázně mají bohatou historii a v současnosti patří mezi špičková kardiorehabilitační centra. Poskytují časnou kardiorehabilitaci pa-cientům po kardiochirurgických operacích. Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci je prvním zařízením tohoto druhu v celé České republice.

Kromě kardiovaskulárních chorob léčí také nemoci onkologické, nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), nemoci pohybového ústrojí či nemoci nervové. Kromě léčebných procedur nabízí pestrou škálu dalších relaxačních a wellnessových procedur, které stále rozšiřují.

Klienti se rádi vracejí, oceňují přátelský personál, profesionální přístup a přívětivou atmosféru.

Autor: Martin Nevyjel

20.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Úklidový pracovník/ce (OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb. Pracovní doba je na ranní směny., , Náplň práce:, úklid kanceláří a přilehlých prostor, , Nabízíme:, možnost zkráceného úvazku po dohodě se zaměstnavatelem, , Zájemci se mohou hlásit u k ontaktní osoby - pan Jaroslav Jelínek:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: personalista@bryvecasta.cz;, - telefonicky na čísle 734 240 502;, - osobně (pouze po předchozí telefon. dohovoru), Pozn.: Na uvedenou adresu pracoviště nechodit, kontaktní osoba sídlí na jiné adrese.. Pracoviště: Bryvecasta s.r.o. - pracoviště hranice, tř. kpt. jaroše, Kpt. Jaroše, č.p. 1186, 753 01 Hranice 1. Informace: Jaroslav Jelínek, +420 734 240 502. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 000 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba od 9.30 -21.30hod. na směny; Po dohodě nástup možný ihned., , Náplň práce:, pomocné práce v kuchyni restaurace- umývání nádobí, příprava zeleniny a příloh. , , Požadujeme: , Praxi - výhodou; dobrou pracovní morálku, ochotu pracovat na směnný provoz, zdravotní průkaz podmínkou., , Nabízíme:, stravování , , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Ludmila Šebestová:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: prace@najizni.cz;, - telefonicky (Po - Pá 08,00 - 12,00hod.) na čísle 581 218 284;, - osobně (Po, Stř, Pá 08,00 - 12,00hod.) na recepci, SLYART a.s. - pracoviště Přerov, Restaurace Na Jižní, Jižní čtvrť III č.p. 2908/12, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Slyart a.s. - pracoviště přerov, Jižní čtvrť III, č.p. 2908, 750 02 Přerov 2. Informace: Ludmila Šebestová, +420 581 218 284. Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Dělník/ce ve výrobě - seřizovač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadujeme:, zručnost; zodpovědnost; spolehlivost; schopnost týmové práce; manuální a fyzická zdatnost; strojní zaměření výhodou; průkaz VZV, vazačský a jeřábnický průkaz výhodou (možné doškolení), , Nabízíme:, Příspěvek na stravování; penzijní příspěvek, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Moniky Kaňkové:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: monika.kankova@metalplast.cz;, - telefonicky (08,00 - 14,00hod.) na čísle 581 726 212;, - osobně (v pracovní dny 08,00 - 14,00hod.) na adrese: MetalPlast Lipník n. B. a.s., Seminárka č.p. 109/1, 751 31 Lipník nad Bečvou, Pozn.: při osobním kontaktu vždy uchazeč předloží výtisk životopisu (CV). Pracoviště: Metalplast lipník n. b. a.s., Seminárka, č.p. 109, 751 31 Lipník nad Bečvou. Informace: Monika Kaňková, +420 581 726 212. Výroba - Výroba Seřizovači 22 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, praxe v kovoobrábění, , Nabízíme:, stravenky; 5 týdnů dovolené, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - pan Jiří Pitner:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: dsp@dspprerov.cz;, - telefonicky (Po - Pá 07,00 - 15,00hod.) na čísle 581 209 050;, - osobně (každé pondělí od 10,00hod.) na adrese místa výkonu práce, , Místo výkonu práce: DSP Přerov, spol. s r.o., Kojetínská č.p. 2900/51, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Dsp přerov, spol. s r.o., Kojetínská, č.p. 2900, 750 02 Přerov 2. Informace: Jiří Pitner, +420 581 209 050.

Autorka historického románu Vladislav II. Nečekaný vzestup zavrženého dědice Jaroslava Černá.
2

Novou knihou Jaroslavy Černé měl v ruce i brazilský 3D designér

Shromáždění k výročí 17. listopadu.
9

Jak jsme se změnili 1989–2018

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. listopadu 2018.

Ústí hledá po podzimní "depce" nového trenéra. Oslovilo i Žingora

Byl to smutný podzim. Ještě před jeho začátkem opustil fotbalový klub z Ústí u Hranic úspěšný trenér Radim Žingor, po něm následovalo hned několik opor základní sestavy.

Bleskurychle rozhádaný Krumlov a vtip, který se stal skutečností: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 14. a 15. listopadu 2018.

Čepice a bundy do akce! Víkend bude chladný, rána mrazivá

Na denní teploty okolo 20 stupňů Celsia můžeme o víkendu zapomenout.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT