„Minulý víkend jsme s příchodem mrazivého počasí mohli konečně pustit sněžná děla a navíc také sněžilo, takže na sjezdovce Horal je nyní 40 centimetrů sněhu. V kombinaci s příznivou předpovědí počasí to o víkendu slibuje velmi dobrý start lyžařské sezóny. Vlek pojede v sobotu i neděli od 9 do 16 hodin, první letošní návštěvníci mohou po oba dny lyžovat zdarma. Ostatní sjezdovky otevřeme v dalších dnech," uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

Ski areál Razula tvoří čtyři sjezdovky o celkové délce 2 kilometry v údolí Léskové. V areálu v zimě funguje také snowtubing, snowpark, lyžařská Tygří školka, půjčovna se ski servisem.

Mapa Ski areálu Razula.

Do sezóny vstupuje areál s novinkami. Rozšíření služeb přinese chystané zřízení sáňkařské louky u sjezdovky Horal. Ta je pro mírný sklon a délku 350 metrů vyhledávána zejména rodinami s dětmi. „Malí návštěvníci tu budou mít maximum zábavy na jednom místě. Když je omrzí lyže, snowtubing i sáňkování, mohou hned vedle sjezdovky navštívit Wellness Horal a vykoupat se v termálních bazénech se slanou vodou vyhřívanou na 36°C," uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

U sjezdovky Horal se také plánuje zřízení snowparku pro vyjížďky na segway s možností jejich zapůjčení. „Zimní využití segway bude novinkou nejspíš v rámci celé republiky. Nevíme, že by se v zimě segwaye u nás na horách provozovaly, inspiraci jsme čerpali v alpských střediscích. Provoz parku bude závislý na klimatických podmínkách, hlavně venkovní teplotě," řekl Martin Pařízek, ředitel volnočasových aktivit Resortu Valachy, jehož je Ski areál Razula součástí.

Další významnou novinkou bude skibus pro návštěvníky z Ostravska. Autobusový spoj společnosti Veolia Transport Moravia začne jezdit 26. 12. a bude v provozu do 3. 3. Vyjíždět bude denně v 7:20 z Ostravy-Poruby a ke sjezdovce Razula dorazí v 9:30 hodin. Zpět bude vyjíždět v 15 hodin.
Novinkou je i rozšíření doprovodných akcí. Loni poprvé Ski areál Razula nabídl ranní carving worhskopy na sjezdovce Razula, pořádané o víkendech hodinu před začátkem otevírací doby. Konat se budou i letos, navíc doplněné o workshopy ve večerních hodinách v pátek a sobotu od 18:30 do 19:30 hodin. Chystají se také doprovodné akce a závody pro děti.

„V boji o zákazníky jdeme také cestou poskytování bonusů ke skipasům. I letos proto chystáme akci „Lyžuj a plav", díky níž lyžaři k vybraným skipasům získají ve všední dny hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal u sjezdovky Horal. Po lyžování tak mohou spočinout v bazénu se slanou vodou vyhřívanou na 36°C," uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula. Tuto výhodu například bezpečně stihnou využít i lyžaři cestující do Velkých Karlovic skibusem, když si pro lyžování koupí půldenní skipas. Akce Lyžuj a plav bude zahájena 2. 1. 2013. www.razula.cz

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který tvoří ještě tři hotely s dvěma relaxačními centry a nabídkou dalších služeb v karlovickém údolí Léskové. Návštěvníci, kteří se od ledna do konce března ubytují v některém z hotelů Resortu Valachy v rámci pobytu Zimní dovolená v Beskydech, mají v ceně skipas nejen do Ski areálu Razula, ale také blízkých středisek Kohútka a Bílá.