VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společnost FUTURPOL slaví dvacáté výročí

Mohelnická společnost FUTURPOL v letošním roce oslavuje dvacet od svého založení.

21.12.2017
SDÍLEJ:

Futurpol MohelniceFoto: Archiv společnosti

Zabývá se projekcemi, výrobou a prodejem automatických systémů pro chemický, farmaceutický a potravinářský průmysl, ve kterém se specializuje na skladování, dávkování a přepravy sypkých surovin a výroby těst a jejich následného zpracování do podoby polotovarů a hotových výrobků.

„První pracovní hovory jsme vyřizovali z telefonní budky,“ vzpomíná na začátky podnikání Vladimír Hora, který společnost FUTURPOL založil 5. března 1997 a do dnešního dne ji řídí.

V rozhovoru se podělil také například o to, jak přísné nároky jsou kladeny na dodavatele technologií v potravinářství.

Jste jedna z mála českých firem, která se může pochlubit dvacetiletou historií. Co bylo pro vás tím prvotním impulsem vkročit do podnikatelského prostředí?

Od té chvíle už uplynulo mnoho let a upřímně se přiznávám, že si nevzpomínám, že bych tehdy něco příliš plánoval. Až několik let po první registraci OSVČ jsem se setkal s citací typu – úspěšný člověk pracovní pozici nehledá, nýbrž vytváří. V tomto to tedy nebylo. Mnohem pravděpodobnější vysvětlení pro můj vstup do podnikání je pokorné přijetí skutečnosti, že existuje osud, který mám daný, a vnitřní neklid, který mne po jeho cestě vede. Pokud hledáte něco hmatatelného, stojí za zmínku můj několikaletý zahraniční pobyt z počátku 90. let, který mě v otázce podnikání formoval a významně nasměroval.

Vraťme se o dvě desítky let zpět. Jaké byly začátky vašeho podnikání?

Složité. To ovšem nemusí automaticky znamenat nepříjemné. Dodnes máme v kanceláři zarámovanou fotografii telefonní budky, do které jsme chodili z kanceláře vyřizovat první pracovní hovory. Až po několika měsících nám do firmy přivedli pevnou linku. Říká se, a já s tím plně souhlasím, že kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování. Proto má tato vzpomínka na zdi své čestné místo. Svým věkem patřím k tzv. Stříbrné generaci, která ve své aktivní fázi profesního a osobního života zažila velmi různorodá období a intenzivní změny. Život v totalitní společnosti, přechod k novodobé demokracii, soukromé podnikání, internet, mobilní spojení, konzumní společnost a mnoho jiných pojmů měnících se v relativně krátkých časových úsecích. Nevím, jaký by byl pohled na začátek podnikání v jiné zemi ušetřené alespoň části epochálních změn, které jsme podstoupili v naší malé kotlině. Stále více mi chybí slušnost, velkorysost a džentlmensky podaná ruka, které nám pomáhaly na začátku profesní cesty. Dnes bychom si jich dokázali o to více užít, jen jsou již nedostatkovým zbožím.

Jaké jsou stěžejní produkty vaší společnosti?

V průběhu let jsme se vyprofilovali na dodavatele „kuchyní“, jak slangově nazýváme oblast Skladování a dávkování prvotních surovin do výroby. Pro potravinářský průmysl, zejména pekárny a cukrárny, ji doplňujeme o hnětení těst. I to jsme schopni nabídnout v různých stupních automatizace. Dělící rovinou pro technologickou návaznost je výsledný produkt – těsto. V oborech chemického a farmaceutického průmyslu se soustředíme na problematiku logistiky vstupních surovin, se zaměřením na kvalitu uskladnění a rychlost a přesnost nadávkování k dalšímu zpracování.

Mezi vašimi zákazníky jsou především potravinářské společnosti. Které patří mezi vaše nejvýznamnější?

S vděčností přijímáme jakoukoliv nabídku na spolupráci, která dává smysl. Není vše jen o penězích. Důležitá je i přízeň. Pokud jsou tyto dvě formy odměny za vykonanou práci v rovnováze, jsme spokojený dodavatel. Nádherná byla práce pro malou rodinnou pekárnu z Velké Bíteše, kde majitel přinesl po obědě jako pozornost montérům jejich vyhlášený tvarohový koláč. Lidské a ohromně motivující. Stejně tak, jako když i díky nám začnou z velkých průmyslových linek padat müsli, sušenky, oplatky, pudinky, knedlíky, čerstvé pečivo i mražené pečivo, těstoviny či cereální směsi. Za zmínku stojí také společnost PENAM, kterou jsme za dvacet let naší poctivé práce přivedli v problematice Surovinových hospodářství a hnětení těst do podoby, za kterou se nemusí stydět žádný vyspělý evropský producent. Na jejich podniky se jezdí dívat zahraniční delegace a náš rukopis nesou všechny jeho výrobní závody. Pevně věříme, že na to nezapomněli a brzy dořešíme přehmaty při našich posledních realizacích. Právem si pak zaslouží konstatování historie, že v jejím čele a v letech tvůrčí přestavby stálo vedení s výraznými osobními a charakterovými vlastnostmi.

Prvním milníkem vašeho rozvoje bylo ovšem zahájení spolupráce se servisní firmou Jaromír Zatloukal – ARTOS. Co vám tato spolupráce přinesla?

Jarda Zatloukal nás přivedl do světa pekařských technologií, ve kterém se svou firmou ARTOS působí od roku 1992. Ušli jsme společně kus cesty v oboru, který dnes bohužel nedokáže překročit svůj stín. My se o to pokusili v roce 2005, kdy se naše cesty s firmou ARTOS v dobrém rozešly. Rozšířili jsme své zaměření v oblastech skladování a dávkování prvotních surovin i na chemické a farmaceutické odvětví a tím se posunuli směrem k průmyslovým realizacím. Právě tato doba patří ve vzpomínkách k těm začátkům, které byly složité, a přesto tak krásné. Firmě ARTOS za to patří náš velký dík.

Dalším, neméně významným milníkem byla výstavba vlastního areálu společnosti. Jaké nové možnosti vám to přineslo?

Rozhodnutí o výstavbě vlastního areálu bylo logickým vyústěním přechodu z firmy projekční na firmu realizační. Pohybujeme se na českém a slovenském trhu. V nich jsou na dodavatele technologií kladeny mnohem větší nároky, než jsou typické pro trh západní. Ve chvíli, kdy přijme subjekt rozhodnutí o významné investici do vlastní automatizace a průmyslového vybavení firmy, žádá po dodavateli službu „na klíč“. Mnohé technologie následně vytížíte v nepřetržitém provozu. Náhle potřebujete okamžitý servis, ale nemáte vyřešenou nezastupitelnost. A tak jsme se ze dne na den stali projektanty, výrobci a servisními techniky. Pro takovýto objem práce potřebujete nejen kvalitní zaměstnance, ale i odpovídající zázemí.

Po výstavbě vlastního areálu jste zahájil provoz Oborového školicího střediska. Co vás k tomu vedlo?

Částečně jsem již odpověděl v předchozí otázce. Obory, ve kterých působíme, a jde hlavně o ty potravinářské, vznikají novodobě. Ty původní jsme položili na oltář svobody jako „úlitbu bohům“, kteří je ihned po získání přestavěli, dovybavili technologií či zavřeli. Přestavba spočívala v přenesení výroby, včetně již existující a mnohdy překonané technologie. Nové stroje se začaly dovážet ze západoevropských zemí, za euro a v angličtině. My tady bohužel měli a stále ještě máme v hlavě ruštinu a v kapse koruny. Jde o ty samé stroje, které ve světě, ve kterém vznikly, produkují v jednosměnném provozu a generují odpovídající obrat. V případě zakoupení na náš trh vám je nikdo levněji neprodá. Navíc pracují v třísměnném provozu, aby si na sebe vydělaly. Lidé, kteří nám v těchto oborech zůstali k dispozici, a nepohltil je automobilový průmysl, dostávají za svou práci odměnu, která na život nestačí. Tomu odpovídají i jejich schopnosti a přístup. Ve spojení s moderní a sofistikovanou technologií, kterou navíc nelze zastavit, je to složitý problém. Oborové školicí středisko slouží pro dovzdělávání obsluhy a řídících pracovníků investora, kteří by měli být zárukou pro zajištění bezporuchového a kontinuálních chodu námi dodaných strojů. Můžeme se bavit o jistém preventivním opatření, či obchodní výhodě, která nám díky tomu vzniká. Jaká je ale realita? Stále je jednodušší vzbudit v noci našeho servisního technika a nechat jej přejet půl republiky pro odblokování chybně aktivovaného stop tlačítka.

Globální ekonomikou otřásla americká hypoteční krize, kvůli které zkrachovalo několik firem. Jaký recept jste našel pro svoji společnost, že jste tuto krizí zdárně ustál?

Často si vzpomenu na slova mého kamaráda, která mi řekl na počátku podnikání: „Není těžké peníze vydělat, je mnohem složitější se správně rozhodnout co s nimi“. Dodnes mu dávám zapravdu. V 90. letech jsem byl nervózní z jednání s bankovními domy, jejichž hlavní dotazy směřovaly k výši každoročního navyšování obratu a zisku kvůli každoročnímu navyšování počtu zaměstnanců. Dnes je tomu jinak. Hlavní idea je: „Byli jste tu včera, jste tu dnes, budete tu i zítra?“ A to je jiná. Jestli nám něco pomohlo a pomáhá překonávat krize, třeba ty americké hypotéční nebo ty české morální, je jím sázka na kvalitu, upřednostňující kvantitu. Rádi po celou dobu zůstáváme malou firmou co do počtu zaměstnanců, o to více velkou duchem. Nevytváříme obrat firem z čela žebříčku lídrů našeho hospodářství. Patříme však do skupiny firem, které zůstávají ziskové a poctivě plní svou daňovou povinnost v zemi, ve které se realizujeme, a žijí zde naši blízcí. Takto ještě pár krizí jistě ve zdraví přežijeme.

Krátce po začátku globální krize jste založil partnerskou obchodně-servisní firmu na Slovensku. Co vás k tomu vedlo?

Jsem Čechoslovák tak jako většina mých kolegů. A jako takový jsem obchodně-servisní zastoupení pro Československo získal. Z naší Mohelnice do Košic, či do Aše je to stejně daleko. Založení partnerské firmy na Slovensku bylo vynuceno spíše špatnou hojivostí rány, jež po klidném rozchodu našich dvou zemí, v hlavách mnohých stále setrvávala. Byl jsem na tom podobně. I zde platí, že čas je nejlepší lékař. Dnes jsme já a mnozí mí přátelé a klienti na Slovensku smíření a spokojení. Český trh není opravdu nijak veliký. Jsme malým Detroitem ve středu Evropy a pro automatizaci průmyslu v oborech, jež zastupujeme, není zase tolik místa. Ve spojení se Slovenskem je naše pozice o něco lepší.

Vaše společnost se zabývá opravami a novými instalacemi automatických systémů pro chemický, farmaceutický a potravinářský průmysl v oboru skladování, dávkování a přepravy sypkých surovin a výroby těst a jejich následného zpracování do podoby polotovarů a hotových výrobků. Převažují opravy nebo nové instalace?

Naše první instalace slaví stejné výročí jako firma sama. Skutečnost, že položka Opravy zabírá v našem obratu 2%, je stejně tak sympatická jako děsivá. Svědčí o dobré volbě obchodního partnera, kvalitě jeho zařízení a profesní vyspělosti našich kolegů. Takovéto stability nelze dosáhnout bez precizní práce v průběhu výroby, instalace a mravenčí trpělivosti a loajality v průběhu celé životnosti zařízení. Strojařské pravidlo říká, že do instalovaného zařízení je potřeba ročně vracet zhruba 3% jeho pořizovací hodnoty, aby byla zachována odpovídající životnost. No a jsme zase u té koruny a ruštiny. Dodnes u většiny našich realizací zajišťujeme pouze havarijní servis, jelikož na ten preventivní není společenská poptávka. Je to velmi složité. Odborníci, v podobě mých kolegů, ve dne instalují, v noci provádí servis, a když nejdou na oběd, dokážou i opravovat. Vím, že je prevence další nákladovou položkou v hospodaření našich obchodních partnerů. Je však i pojistkou pro splnění závazků vůči vlastním odběratelům a zachování partnerského vztahu se svými dodavateli.

Pohybujeme se v globálním konkurenčním prostředí. Jaká je vaše konkurenční výhoda?

Jsme kompaktní tým. Chemie, která jej tvoří, mu dává veškeré tvůrčí a obranné mechanismy, potřebné pro úspěšnou existenci v dnešní složité době. Naši dodavatelé vnímají snahu se od nich učit. Prohlášení, že fyzika není názor, u nás již zlidovělo. Proto jsou naše vazby na ně za hranicí běžného obchodního vztahu. Mluvíme se zahraničím v jejich rodném jazyce a na technické úrovni, srovnatelné s vlastním personálem. Na každou problematiku, která v průběhu realizace vyvstane, máme okamžitý komunikační koridor ke konkrétnímu odborníkovi. V oboru technologií pro Skladování a dávkování surovin vystupujeme jako výrobci zařízení s odpovídajícím ES prohlášením o shodě. Vlastníme zázemí, vybavení, strukturu a dobrou vůli podpořenou selským rozumem. Není toho málo, co dokážeme nabídnout pro zodpovědné rozhodnutí zvolit si FUTURPOL jako svého partnera. 

V současnosti se nacházíme v době konjuktury. Nezaměstnanost je na nejnižší úrovni. Firmy mají zakázky na dlouho dopředu. Mnohým však chybí zaměstnanci. Jak vám se daří nejen udržet stávající zaměstnance, ale i získávat nové?

Nemáme fluktuaci zaměstnanců. Pokud se dá u firmy naší velikosti o něčem takovém vůbec hovořit. Působíme většinu roku mimo své domovy. Pokud se má tým lidí v pátek odpoledne rozloučit a v pondělí ráno opět shledat, aby společně prožil celý pracovní týden dnem i nocí a takto to zopakovat třeba třicetkrát za rok, musí k tomu mít sakra důvod. A nejsou to jen peníze za odvedenou mzdu. Ti lidé se prostě rádi vidí a není jim to nepříjemné. Sami si nově příchozího prolustrují a přijmou či vyloučí. Nemáme personální oddělení. Díky za to.

Na závěr sdělte našim čtenářům, jaká je vaše cesta k úspěchu?

Všechny problémy, které vás potkají na cestě podnikáním, mají svá řešení. Pro podnikatele jsou to výzvy, které tady byly, jsou a budou. Proto je důležité se z toho všeho hlavně nepodělat.

Autor: Sdělení komerční

21.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 23 000 Kč

Operátoři velínů pro chemickou výrobu (kromě zpracování ropy a zemního plynu) Chemik operátor - expedient. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadavky:, Chemické vzdělání, případně technického směru. Uživatelská znalost práce na PC. Základní znalost anglického jazyka, , Nabízíme:, Příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou, poukázky Flexipass, 13.plat, zaměstnanecké akce a benefity, možnost dalšího vzdělávání, směnové příplatky, prémie po zapracování, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: info@kemifloc.cz. Pracoviště: Kemifloc a.s., Dluhonská, č.p. 2858, 750 02 Přerov 2. Informace: Dušan Ponížil, +420 581 724 050.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 18 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí Dojič/dojička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nástup možný IHNED. Zahájení pracovní doby ranní ve 04,00hod. a odpolední v 16,00hod.. Zaměstnavatel nezabezpečuje dopravu., , Náplň práce:, jedná se o práci ošetřovatele mléčných krav ve stájích = dojení, krmení, nahánění, , Požadujeme:, řidičský průkaz B je podmínkou; odpovědného a spolehlivého zaměstnance se vztahem ke zvířatům; odborné vzdělání nepožadujeme., , Nabízíme:, 25 dnů dovolené; zaměstnanecké benefity; příspěvek na stravování; prémie; firemní akce, , Zájemci se mohou hlásit:, - telefonicky (denně od 08,00 - 17,00hod.) na čísle 604 786 255 - Ing. David Dohnálek, - osobně v pracovní dny v dopoledních hodinách na adrese ul. 9. května 1/4, 751 19 Vlkoš u Přerova. Pracoviště: Salix morava a.s. - farma živočišné výroby vlkoš, 9. května, č.p. 1, 751 19 Vlkoš u Přerova. Informace: David Dohnálek, +420 604 786 255.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, řidičský průkaz sk. B, C a profesní průkaz, , Nabízíme:, možnost prodloužení pracovního poměru; stravné; prémie; 13.plat; zaměstnanecké balíčky, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: milan.volek@vahala.cz;, - telefonicky (06,00 - 14,30hod.) na čísle 737 277 639 - pan Milan Volek. Pracoviště: Váhala a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků - pracoviště hustopeče nad bečvou, Pod Humny, č.p. 308, 753 66 Hustopeče nad Bečvou. Informace: Milan Volek, +420 737 277 639.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 19 850 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/ka na Domově mládeže při SŠZe Přerov. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19850 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Směny odpolední a noční., , Náplň práce:, práce se žáky ubytovanými na Domově mládeže a práce s výchovnou skupinou., , Požadujeme:, střední pedagogickou školu - obor vychovatelství nebo VŠ - obor vychovatelství., , Nabízíme:, Zařazení do platové třídy podle praxe; , , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - Heleny Zrnkové, vedoucí vychovatelce na DM:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: ssze@sszeprerov.cz;, - telefonicky (08,00 - 14,00hod.) na čísle 603 154 341;, - osobně (08,00 -14,00hod.) na adrese: Střední škola zemědělská, Přerov, Osmek 47, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Střední škola zemědělská, přerov, osmek 47, Osmek, č.p. 367, 750 02 Přerov 2. Informace: Helena Zrnková, +420 603 154 341.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brazilská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
10

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Olomoucký půlmaraton1. S. Kiprop (Keňa) 1:00:15
104

Vrabcová Nývltová v Olomouci zazářila. Padl i rekord trati

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Skalička chystá velkolepé oslavy, vystoupí i Pavel Novák či Fleret

Začátek července bude ve Skaličce patřit oslavám. A důvodů bude hned několik. Je to už 690 let od první písemné zmínky z roku 1328, která je svědectvím o darování obce do léna Vlčkovi z Domka.

VIDEO: Dračí zlato vypádlovala posádka Kapitána Morgana z průmyslovky

Tondův roj, Žíznivé saně, Appendix, Saláti nebo Zachovalci. To je jen pár názvů z dvaceti sedmi týmů dračích lodí, které bojovaly ve čtvrtek 21. června o Školní pohár na 11. ročníku festivalu dračích lodí Hranice Dragons 2018 v areálu Klubu vodních sportů v Hranicích na řece Bečvě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT