„Hosté mají z čeho vybírat. Každý hotel bude až do 18. listopadu nabízet vlastní menu, k němu dle svého uvážení vybral Svatomartinská vína od různých výrobců - nejčastěji jsou v nabídce vína z Vinařství Sedlák, Veverka a Volařík," uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna při přípravě Svatomartinského menu vsadila na předkrm v podobě kachních jater, husí vývar, husí stehýnko s dvěma druhy zelí i knedlíků a jablkový koláč s vanilkovou omáčkou.

Valašská hospůdka v hotelu Horal zase láká na husí polévku kaldoun, husí stehno na šalvěji s červeným zelím na pomerančích a škvarkovo-bramborovými noky a dezertní čokoládový mousse s pečenými hruškami.

Hotel Galik přichystal menu s husími játry na dýňovém pyré, pečenou husou s červeným zelím a houskovým knedlíkem a s hruškou pošírovanou v červeném víně s kaštanovým pyré.

Výlet za svatomartinskou husou a vínem do Velkých Karlovic můžete spojit také třeba s odpočinkem v relaxačním centru Wellness Horal s termálními bazény nebo třeba procházkou k nové rozhledně Miloňová. V případě příznivého počasí je o víkendech v provozu půjčovna segway v hotelu Horal.