Přípravu, konzultaci a návrh svatební hostiny má na starosti spolumajitelka zámku Jana Alagiová.

„Lidé si nohou vybrat ze tří míst na zámku, které jsou vhodné pro svatební hostinu. První možností je hodový sál v prvním patře. V tomto sále se nachází i unikátní historický klavír s překrásným zvukem. Na ten může hrát hudebník, kterého si svatebčané přivedou, nebo jim muzikanta na přání zajistíme," slibuje Jana Alagiová.

Sál v prvním patře skýtá několik dalších výhod. Jednou z nich je také velký bar s výčepem, a menší prostor pro tanec a večerní raut. Prostor je vybavený samostatným sociálním zařízením.Svatební tabule na Zámku Ořechov

Druhou možností, kde se může svatební hostina konat, je zlatý a stříbrný salonek v přízemí, s celkovou kapacitou 60 osob. Tyto salonky sousedí se zbrojírnou, která může sloužit i jako netradiční prostor pro večerní raut.

„Atraktivitu místa zdůrazňuje výstava sečných a střelných zbraní, brnění a dalších historických předmětů," doplňuje zámecká paní.

Třetí variantou pro svatební veselí je rozlehlé nádvoří zámku. Na přání hostů je nádvoří ozvučené a prostorem se tak linou melodie, které podtrhují slavnostní okamžiky. Součástí svatebního reje může být i živé smyčcové kvarteto, diskžokej, ohňostroj a jiná zpestření.

Slavnostní hostinou však svatba nekončí. Novomanželský pár má možnost přenocovat ve vzhledné vilce za zámkem, jejíž součástí je kuchyně s halou a krbem, dvě ložnice, dvě koupelny a terasa.

„Připravíme jim romantickou ranní snídani servírovanou třeba i k bazénu. K dispozici mají také solárium, saunu i tělocvičnu. Nůžeme jim na přání také zajistit ranní masáž.

„Novinkou posledního období je nové uzpůsobení a rozestavění svátečních stolů. Pro novomanžele a jejich nejbližší příbuzné je připravený obdélníkový stůl, pro ostatní hosty máme kulaté stoly, každý z nich s kapacitou osmi osob," vypočítává Jana Alagiová, která upřesňuje, že celý prostor, kde se slavnostní hostina koná, bývá vyzdobený v barvách svatebních šatů nevěsty, případně podle specifických představ novomanželů.

Velký zájem ze strany novomanželů je ale například také o originální karikatury známého kreslíře ze Slovácka Ivana Křemečka, který na přání zhotoví obraz - karikaturu svatebního páru.

„Několikrát jsme také karikaturou opatřili textilní ubrousek, který mají novomanželé v době hodování na sobě a věnovali jsme jim ho pak jako malé překvapení a netradiční svatební dar," připomněla Jana Alagiová.

Svatebnímu veselí ale vždy předchází nezbytné administrativní záležitosti. Ty svatebčané, mající zájem o svatební hostinu v Ořechově, musí vyřídit na matričním úřadě v Polešovicích.

Svatební hostinu a veškeré sounáležitosti, které s přípravou a termínem souvisí, pak musí, kvůli značnému zájmu o zajištění svateb na zámku, včas konzultovat osobně s Janou Alagiovou, nebo prostřednictvím e-mailu alagiovaj@alagia.cz. Novinky a podrobné informace o svatbách a zajímavostech Zámku Ořechov nabízí i webová stránka www.zamdekorechov.cz (poh)