Nabitý velikonoční program odstartuje v pátek 22. dubna Velikonočním Specialized Weekendem pro cyklisty. Ti si během čtyř dnů užijí vyjížďky po valašských hřebenech s průvodcem, testování horských kol, trénink techniky jízdy a relaxaci v termálních bazénech a Wellness Horal.

V sobotu 23. dubna poměří v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna svůj um regionální výrobci domácích sýrů. Proběhne tu 1. ročník soutěže O nejlepší valašský sýr spojené s ochutnávkou.

Resort Valachy již jedno klání zaměřené na krajové speciality pořádá, každý podzim tu pekařky soutěží O nejlepší valašský frgál. Během klání zahraje cimbálová muzika Jánoš a návštěvníci mohou využít přítomnosti sommeliérů, kteří poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů s víny. Restaurace bude zároveň nabízet speciální Jehněčí menu.

Lanterna

Termální bazény Horal

V sobotu 23. dubna vypukne v Cocktail baru Lanterna Šmigrustová párty se soutěží o nejlepšího šmigrustníka a mimořádnou nabídkou slivovice a nápojů z vaječného koňaku.

Na neděli 24. dubna se chystá bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel Velikonoční neděle u Galiku. Návštěvníci uvidí pletení pomlázky, zdobení perníčků, modelování z marcipánu i ukázky ručního broušení skla a řezbářství. Program začne v 11 hodin a doprovodí jej Jarní menu a Grilování na terase. Od 19 hodin bude hrát k tanci a poslechu “Beruška”.

Ve stejný den se koná Valašská olympiáda u sjezdovky Razula a od 20.30 hodin Cimbálový večer v Cocktail baru Lanterna. Po celou sobotu a neděli bude pro návštěvníky fungovat půjčovna vozítek segway u hotelu Horal. V provozu bude vždy od 10. a 18. hodiny.

Velikonoční pondělí 25. dubna bude u Razuly patřit dětem. V 10 hodin tam vypukne Velikonoční mlsání, při němž si děti mohou posbírat sladkosti, které poztrácely zvony, když se vracely z Říma. Bude se také soutěžit v kreslení nejhezčího velikonočního zajíčka a velikonočních disciplínách.

Turistický resort Valachy patří s více jak 300 lůžky ve třech hotelích k největším ubytovatelům v Beskydech. I přes tak velkou kapacitu jsou již zájemci o nocleh v době velikonočních svátků bez šance.

Oba dražší hotely, Lanterna a Horal, jejichž součástí jsou wellness centra a termální bazény, jsou beznadějně vyprodané již více jak dva měsíce.

V závěru minulého týdne se zaplnily i poslední volné pokoje v dvouhvězdičkovém Galiku. Zájemci tak mají nyní šanci jen v případě, že by někdo z rezervujících na poslední chvíli pobyt zrušil.

www.valachy.cz

Kontakt: Zuzana Vašutová, vedoucí Spa hotelu Lanterna, tel. 724 287 674, vasutovaz@valachy.cz
Martina Žáčková, turistický resort Valachy, tel. 725 451 475, zackovam@hptronic.cz