„Historie budovy s číslem 32 Baťova rastru sahá k roku 1930, kdy byl na jejím místě centrální sklad obuvi. Po zbytečném náletu koncem roku 1944 zůstalo z desetipodlažního skladovacího objektu pouze torzo a v roce 1950 zde byla místo původní stavby vybudována centrální transformovna závodu a elektro rozvodna pro válcovnu gumy. V roce 1966 sice Svit rozhodl o postavení nových objektů, ale výstavba tehdy vázla a nová budova č. 32 byla dokončena až v 80. letech," uvádí Martin Jarolím, generální ředitel zlínské společnosti CREAM Real Estate.Loftové byty a kanceláře

„Rekonstrukce na loftové bydlení se ukázala jako ideální: objekt nabízí světlou výšku 4,2 m a velké okenní plochy, pro něž byla použita izolační trojskla. Před případným přehříváním chrání uživatele vnitřní rolety s elektrickým ovládáním a případně i doplňková klimatizace."

Stačí si přinést kartáček na zuby a můžete bydlet

Většina loftů představuje startovací bydlení pro jednu až dvě osoby, stejně jako variantu pro rodiny. Základní velikost loftu je 41m2. Najdete zde ale také apartmány o rozloze 102m2 nebo 148 m2. Záleží vždy na přáních a požadavcích klienta, což se týká i použitých barev či obkladů.

„Můj loftík má 41m2. Interiér jsem řešila ještě předtím, než se loft postavil. To, kde bude koupelna, kuchyň a ložnice, bylo dané. Vybírala jsem si barvy kachliček, podlahy, zdí a tapetu do ložnice. Chtěla jsem větší kuchyň a pan architekt mi ji vymyslel do tvaru písmene U. Myslím, že to vypadá hezky," říká zdejší rezidentka Anna Kudelová.Loftové byty a kanceláře

A jaké vybavení nabízejí hotové lofty?

„S trochou nadsázky lze říct, že nájemníkovi stačí přinést si kartáček na zuby, a může bydlet. V základní nabídce je kuchyňská linka s varnou deskou, digestoří, vestavěnou lednicí a jídelním stolem, ložnice včetně vestavěné skříně, postele s matrací a pracovního stolu. V koupelně je sprchový kout, závěsné WC, umyvadlo a topný žebřík. Dále vestavěné šatní skříně a nápojné body na pračku a sušičku," popisuje Martin Jarolím.

Najdete tu špičkové fitness, lékaře, dětský klub i salon krásy

Max32 nabízí rovněž moderní kancelářské prostory. Flexibilní plocha umožňuje halové i uzavřené uspořádání (včetně ordinace lékařů s čekárnami). Na výběr jsou jednotky s kompletním zázemím (kuchyňka, zasedací místnost, toalety) od 27 do 200 m2, nebo samostatné jednotky se společným zázemím na patře od 25 do 400 m2. Kanceláře se dají využít i na krátkodobé pronájmy (klidně jen na jediný den).

V nižších patrech budovy můžete navštívit Vita Sana Club s bezkonkurenčně největší fitness a kardio zónou ve Zlínském kraji, perfektně vybavené wellness centrum, devět sálů pro skupinové aktivity, Beauty salon, dětský klub, Medical centrum, novou střešní restauraci nebo obchod s farmářskými produkty.

V přízemí se nachází krajská pobočka České pošty, drogerie, kavárna s pekařstvím, banka a další běžné služby. Samozřejmostí je také recepce se stálou službou, bezplatné internetové připojení a rezidenční parkování.

Otevřený prostor láká hlavně kreativní jedince

A proč právě bydlení v bývalé továrně má pro mnohé zájemce tak neodolatelné kouzlo?Loftové byty a kanceláře

„Starší průmyslové objekty nabízí kombinaci velkého prostoru, světlých výšek, oken, pravidelného rytmu nosných sloupů a mnoha industriálních detailů. To pak umožňuje vytvářet netradiční dispoziční řešení s industriálním šarmem. Lidem se líbí kreativní bydlení. Dosud je znali jen ze zahraničních realizací, ale i v České republice najdete zajímavé regenerace průmyslových objektů ve skvělá místa pro život a práci. Lidé, kteří preferují bydlení v loftu, jsou většinou velmi aktivní. Mají rádi kreativní práci, a proto si také vybírají netradiční bydlení," vysvětluje Vít Máslo z ateliéru CMC architects, odkud pochází návrh rekonstrukce budovy Max32.

„Člověk je od přírody zvědavý a přitahují ho nedostupné věci. Přeměna surových továrních zdí na domov je výzva," doplňuje Luděk del Maschio, autor zdejších interiérů: „Další velký benefit je dobře prosvětlený prostor s otevřenou dispozicí. To znamená prostor rozdělený na zóny, který však není dělený příčkami. Je to prostě vzdušné."