Přes den můžete brázdit sjezdovky hned několika ski areálů či běžkařské stopy, kochat se přírodou i lidovou architekturou při procházkách a plnými doušky si užívat svěží horský vzduch. A po setmění skočit do vyhřívaného bazénu v relaxačním centru Wellness Horal, svěřit unavené svaly rukám masérů z Thajska, Srí Lanky či Bali nebo se prohřát při saunových rituálech, nemluvě o specialitách valašské kuchyně…
Oblast Velkých Karlovic se sice množstvím ani délkou sjezdovek nevyrovná Alpám, ale právě wellness zázemím a nabídkou dalších služeb může směle konkurovat top destinacím v Itálii či Rakousku. Díky zdejším podmínkám je oblast přitažlivá zejména pro rodiny s dětmi, milovníky relaxace a běžkaře, pro které není důležité „jen" lyžování, ale hlavně pestré vyžití.

Resort Valachy: děti zdarma

V obci si můžete vybrat z pestré nabídky ubytování – od menších apartmánů a penzionů až po komfortní horské hotely. Vyhlášený je zdejší Resort Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik, Ski areálem Razula a službami zaměřenými na relaxaci – dvěma wellness centry, termálními bazény vyhřívanými až na 36°C s velkorysou otevírací dobou od 7 až do 22 hodin, s nabídkou masáží s rodilými exotickými maséry z Thajska, Srí Lanky, Filipín a Indie a saunovými rituály pořádanými až devětkrát denně. Resort Valachy - snowtubing.

Když se v resortu ubytujete, řadu služeb máte v ceně, například neomezený vstup do Wellness Horal, skipas nebo relaxační masáž, k tomu navíc i ubytování dětí zdarma. Resort Valachy, jenž je držitelem certifikátu Family Friendly Society, nabízí rodinám bohaté vyžití: dětské koutky, animační programy, bowling, výuku lyžování se Sunski či denně dětské saunování se saunovým rituálem. Ve Ski areálu Razula si děti užijí při dostatku sněhu kromě lyžování i snowtubing - to vše na dětské sjezdovce Horal s řadou atrakcí, včetně letošní novinky, zábavného kolotoče.

Běžky i lyžování s frgálem

V obci a okolí je k dispozici řada lyžařských středisek. Ta největší jsou sdružena ve Skiregionu Valašsko a nabízejí společný skipas, platný v areálech Razula, Kohútka, Kyčerka, Jezerné, Machůzky a Karolinka. Akceptuje jej i nedaleký Ski areál Bílá.

Zajímavý bonus nabízí Ski areál Razula, kde díky akci Lyžuj a plav dostanete k celodennímu nebo večernímu skipasu hodinový vstup zdarma do termálních bazénů. Zajímavou novinkou je ranní skipas na první dvě hodiny otevírací doby, jehož cena zahrnuje i pozdní snídani v podobě kousku čerstvého frgálu a šálku kávy či čaje v Gril srubu Razula u sjezdovky.

Resort Valachy - na běžkách.Velké Karlovice jsou vysoce ceněny mezi běžkaři. Díky 40 km stop v údolí a 50 km na hřebenech okolních hor se zařadily mezi bašty běžeckého lyžování, kterému se tu dá oddávat až do jara. Známé jsou i tradiční zimní běžkařské závody – Karlovská padesátka (13. února) a Noční stopa Valachy (27. února).

Procházkou až k rozhledně

Pro výlety krajinou se můžete vybavit sněžnicemi z půjčovny ve Ski areálu Razula. Nenechejte si ujít výhled na valašskou krajinu z celoročně přístupných rozhleden Sůkenická, Ztracenec a Miloňová. V obci je celá řada historických staveb, navštívit můžete mj. celodřevěný Kostel Panny Marie Sněžné postavený bez jediného kousku kovu či Karlovské muzeum v bývalém kupeckém domě. Právě v jejich blízkosti se natáčel seriál Doktor Martin.
Jen 10 minut cesty autem od Velkých Karlovic se nachází Zvonice Soláň na hoře Soláň s galerií a pravidelnými doprovodnými programy, zdejší hřebenovka navíc nabízí krásné výhledy do krajiny. Kromě toho se ve Velkých Karlovicích stále něco děje. Kalendář akcí nabízí prakticky na každý víkend něco zajímavého.

Více: www.valachy.cz