„Se studenty vysokých škol spolupracujeme již delší dobu formou praxí. Stipendijní program představuje významný posun v jejich motivaci. Zatímco stáže v tuzemských firmách nejsou zpravidla spojeny s finanční odměnou, v našem programu mohou ti nejlepší dosáhnout na stipendium ve výši až 10 tisíc korun měsíčně. Navíc se dostanou do kontaktu se zkušenými manažery, budou se podílet na důležitých úkolech a vyzkouší si reálné činnosti a projekty, mohou prosadit a realizovat vlastní myšlenky a nápady přímo v praxi. Chceme tak zahájit a prohloubit spolupráci s mladými talentovanými lidmi, přilákat a vychovat si „mladou krev" s možností pokračující spolupráce po ukončení studia a podpořit rozvoj firemních aktivit ve vybraných oblastech," uvedl generální ředitel společnosti HP TRONIC Daniel Večeřa.

Stipendia jsou určena studentům vysokých škol se specializací na on-line komunikaci, informační technologie, public relations, podnikové finance, logistiku a projektové řízení. Podmínkou je účast v programu alespoň po dobu jednoho roku v rozsahu minimálně 15 hodin týdně. Praxe bude probíhat převážně v sídle firmy ve Zlíně.

Společnost již spustila příjem přihlášek do stipendijního programu, formulář je ke stažení na webové adrese www.hptronic.cz/studentsky-klub, kde jsou také uvedeny podrobné informace o požadavcích na uchazeče. Výběrové řízení do jednotlivých pozic proběhne v lednu.

„Očekáváme, že první studenti na stáže nastoupí již na začátku února. Celkem chceme přidělit stipendia deseti studentům. Naším cílem je, aby po absolvování praxe byli plně kvalifikováni na vybranou profesi a mohli případně pokračovat ve spolupráci v zaměstnaneckém poměru," doplnil Daniel Večeřa.

Společnost HP TRONIC patří k předním tuzemským obchodníkům s elektronikou. Provozuje mj. síť elektroprodejen Euronics, vlastní e-shopy Kasa.cz a HEJ.sk. Do skupiny HP TRONIC patří také komplex hotelů Resort Valachy ve Velkých Karlovicích a rovněž společnost ETA a.s., která mimo vlastní výrobky nesoucí tradiční značku ETA exkluzivně uvádí na trh rovněž výrobky švýcarské značky Valera. Firma sídlí ve Zlíně a v současné době zaměstnává téměř 1 200 spolupracovníků.