Na pozorování v nemocnici skončily kvůli obavám z toho, že se nadýchaly nebezpečných zplodin, tři osoby - matka a dvě nezletilé děti.


„Na místo vyrazily kolem půl deváté ráno čtyři jednotky - profesionální hasiči z Hranic a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní z Hranic a ze Slavíče. Požár byl rychle uhašen a pak probíhalo přirozené odvětrání a ochlazení prostor,“ informoval krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle něj vyšetřovatel na místě zjišťuje příčiny toho, jak k zahoření došlo.

Podle vedoucího Azylového domu pro osamělé rodiče s dětmi ve Slavíči Vladimíra Doška museli obyvatelé objektu kvůli zahoření pouze dočasně opustit své pokoje a čekat venku před budovou, až hasiči oheň zlikvidují. Náhradní ubytování prý lidé nepotřebují.

„V pokoji, kde došlo k požáru, žije matka se čtyřmi dětmi. Po vyvětrání budovy se rodina jen přesune do jiného pokoje. Dáme místnost dohromady a budeme muset vymalovat. Zvládneme to ale vlastními silami,“ řekl Vladimír Došek. Podle něj žije v Azylovém domě ve Slavíči šest rodin s malými dětmi.

Co požár přesně způsobilo, zjišťuje na místě vyšetřovatel hasičů. Jedna z prvotních verzí byla, že k zahoření došlo od elektroinstalace.

„Podle našich informací si děti hrály se zapalovačem, a od toho chytla záclona. Na přesné závěry hasičů ale teprve čekáme,“ uzavřel vedoucí Azylového domu.