„Informaci jsme přijali v noci na čtvrtek, asi ve tři čtvrtě na čtyři ráno. Z Hranic vyjely na místo dvě osádky cisternových vozidel a pomáhat likvidovat oheň vyrazily i sbory dobrovolných hasičů z okolních obcí,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle něj se díky včasnému zásahu podařilo zabránit rozšíření ohně na okolní objekty. Budova se totiž nachází v řadové zástavbě. „Původně jsme měli informaci o tom, že je uvnitř osoba, ta se ale po prohledání usedlosti naštěstí nepotvrdila. Majitelka byla v době našeho příjezdu v bezpečí a mimo hořící budovu,“ řekl Hošák.

Podle přerovské policejní mluvčí Ireny Urbánkové zasáhl oheň první patro obytného domu a horní část jedné z hospodářských budov i se střechou. „Přivolaný vyšetřovatel hasičů stanovil jako předběžnou příčinu požáru jiskru od komína nebo technickou závadu v komíně,“ řekla mluvčí. Oheň napáchal značnou škodu, která se vyšplhala na milion korun.

Jednotky lokalizovaly požár hořící střechy asi do šesti hodin ráno. Profesionální hasiči potom společně s dalšími dobrovolnými jednotkami rozebrali střechu a dohašovali menší ohniska. (pu)