K likvidaci ohně byli povoláni i profesionální záchranáři. Na místo dorazili krátce po jedenadvacáté hodině. „Při příjezdu hasičů byla požárem zasažena garáž objektu, ve které bylo zaparkováno osobní vozidlo,“ informoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Jaroslav Hrubý s tím, že oheň se podařilo zlikvidovat čtrnáct minut po dvaadvacáté vysokotlakou vodou z cisternového požárního automobilu.

Vozidlo, které se v garáží vznítilo, vytáhli záchranáři ven a tam jej uhasili.

„Při požáru byl zraněn majitel objektu, který se snažil ještě před příjezdem hasičů provádět hasební práce,“ sdělil Hrubý. Podle jeho dalších informací byl požár způsoben nesprávným postupem při nabíjení autobaterie. Předběžnou škodu, kterou požár způsobil, uvádějí hasiči ve výši sto tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou podle nich odhadnuty na dva miliony.

Mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová Deníku sdělila, že škoda na majetku byla vyčíslena na třicet tisíc korun. „Šestašedesátiletý majitel domu, který se pokoušel požár uhasit, se přitom popálil a nadýchal zplodin. Musel být převezen do nemocnice a doba jeho léčení byla stanovena na čtyři týdny,“ řekla Zajícová a pro úplnost dodala, že nikdo jiný zraněn nebyl.