Hned po poledni museli profesionálové z Hranic vyjíždět do technického areálu v Teplicích nad Bečvou. Někdo tu pálil klestí, oheň se ale rozšířil na plochu desetkrát dvacet pět metrů. Spolu s profesionálními hranickými hasiči zasahovaly na místě i dobrovolné jednotky z Opatovic a Hranic.

„Během necelé hodiny se jim podařilo požár likvidovat a vrátily se zpět na své základny,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Podobná událost se stala i odpoledne u obce Výkleky na Přerovsku. S hořící suchou trávou si poradili hasiči z Lipníku nad Bečvou, Tršic a Velkého Újezdu.

S policií museli hasiči spolupracovat při odpolední nehodě v Šumperku na Jesenické ulici.

„Došlo zde k zahoření elektroinstalace na vozidle,“ popsal mluvčí. Po uhašení požáru a zdokumentování události policií hasiči auto odtáhli mimo silnici. Osobní auto začalo hořet i po nehodě u Opatovic na Hranicku, směrem na Paršovice. Hraničtí a opatovičtí hasiči vyrazili na místo, ale ještě před jejich příjezdem byl oheň v motorové části auta zlikvidován.

Naštěstí bez následků se obešel večerní požár v rodinném domě v Litovli. Krátce před desátou hodinou dostali hasiči hlášení, že hoří ve sklepě domu.

„Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku Litovel a Uničov společně s dobrovolnými hasiči Tři Dvory a Senice na Hané,“ sdělil Hošák. Když dorazili na místo, oheň byl už uhašený. Hasiči proto místo pouze zkontrolovali a sklep odvětrali, protože byl plný kouře.