Siréna, která svolávala do akce jednotku dobrovolných hasičů, se v Hranicích rozezněla krátce po sedmnácté hodině. Operační středisko v Prostějově poslalo záchranáře do lesa mezi Milenovem a Uhřínovem. Kromě profesionálního a dobrovolného sboru z Hranic přijela na místo i jednotka z Uhřínova.

„Původně bylo nahlášeno, že hoří les. Po příjezdu na místo se však ukázalo, že naštěstí vzplála jen tráva o rozloze dvacetkrát dvacet metrů,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

K dalšímu průběhu zásahu sdělila, že po příjezdu hasičů na místo již travnatý porost jen doutnal. Nebylo tedy nutné používat k lokalizaci více než jen jednu hadici.

„Škoda byla nulová a proto také nebude zjišťována příčina,“ řekla mluvčí. Podle ní nejsou v letošním roce požáry lesů nebo luk příliš časté.

„Je to tím, že letos hodně prší. Když je sucho, bývá to horší,“ uzavřela Hacsiková s tím, že ještě častěji hořívá v přírodě na jaře, když lidé vypalují trávu a likvidují klestí.